MAKALE

Volkswagen Atlas’ını Genişletiyor

Volkswagen Atlas’ını Genişletiyor

Tanıttığı iki yeni konsept modeliyle New York Otomobil Fuarı’na heyecan getiren Volkswagen, Atlas ailesi modellerinin geleceğini sağlamlaştırdı.

Volkswagen’in Amerika SUV pazarı için piyasaya sürdüğü 7 yolcu kapasiteli Atlas modeli büyük bir ilgiyle karşılaşıp geçtiğimiz yıl 36 binden fazla satış adedi yakaladı. Bu başarının devamı olarak Volkswagen ailenin yepyeni iki üyesini daha tanıttı ve Atlas’ın sadece tek bir modelle sınırlı kalmayacağını, hatta global bir seriye dönüşebileceğini kanıtladı. Gelin farklı ihtiyaçlara hitap eden bu iki modeli biraz daha yakından inceleyelim.

Atlas’ın 5 yolcu kapasitesine küçültülmüş bir versiyonu olan konsept Atlas Cross Sports modeli, dinamik coupé tarzını yansıtıyor. Hibrid bir otomobil olan bu araç, dış tasarım çizgileriyle metropollerde kullanım için ideal.

İki elektrik motoru bulunan modelde 3,6 litrelik V6 ünitesi yer alacak ve 355 beygir gücüne sahip olacak. Maksimum hızı saatte yaklaşık 200 km iken 0’dan 100 km’ye çıkması 5,4 saniyeyi alacak. Hibrid Atlas Cross Sports’un menzili ise 42 km olacak. Üretim aşamasına neredeyse gelinmiş olan Atlas Cross Sports’un ayrıca bir de daha küçük bir motora ve 310 beygir gücüne sahip giriş seviye bir modelinin de üretilmesi Volkswagen’in planları dahilinde.

Atlas Tanoak ise markanın “Modular transverse matrix (MQB)” platformunu temel alan ilk pick up modeli olacak. Tanoak, adını Pasifik kıyılarında yetişen ve 45 metreye kadar büyüyebilen ağaçlardan alıyor. Dört çekerli Atlas Tanoak, geliştirilmiş bir taşıma sistemine sahip olacak ve bisiklet, sörf tahtası hatta küçük tekneler bile pick up ile rahatlıkla taşınabilecek. Bu da Atlas Tanoak’ı Amerika’nın uçsuz bucaksız arazilerinde yapılacak macera dolu yolculuklar için ideal kılıyor.

3,6 litre kapasiteli V6 motora sahip olan Atlas Tanoak’ta 276 beygir gücüne ve 0’dan 100 km’ye 8,5 saniyede çıkabilme özelliği bulunacak.

Ayrıca her iki modelin de kabin bölümü, premium araç sınıflarıyla eşdeğer üstün dijital ve multimedya yetenekleriyle donatılmış olacak.


Önerilen yazılar