Yazın Klasik Parçaları

Yaz yaklaşırken gardırobunuza zamansız parçalar eklemek istiyorsanız sizin için hazırladığımız klasik stil rehberine göz atabilirsiniz.

Her sezon moda dünyasında bazı trendler yükseliyor, bazı trendler düşüşe geçiyor. Gardırobumuzu bu trendlere göre baştan aşağı yenilemek ise pek gerçekçi bir fikir değil. Burada devreye işinizi kolaylaştıran ‘kapsül gardırop’ konsepti giriyor. Hem modası geçmeyen hem de birbiriyle kombinleyebileceğiniz esnek parçalarla kapsül gardırobunuzu oluşturduktan sonra dilerseniz sezon trendlerine göre ekleme yaparak stilinizi renklendirebilirsiniz. Üstelik kapsül gardırop konsepti, tatil bavulunuzu hazırlarken de işleri epey pratikleştirececek.

Yazın en esnek parçası beyaz düz bir tişört olacak. Beyaz tişörtü ceketin ya da spor gömleğin altına veya tek başına giyebilirsiniz. Polo yakalı tişörtler de modası asla geçmeyen, şortlarla ve keten pantolonlarla kusursuz uyum sağlayan bir başka parça. 18050’lerde Fransız denizcileri giydiği için ‘Breton’ denen çizgili tişörtler ise hem havuz başında hem de rahat bir akşam davetinde giyebileceğiniz her iki tarzı da tamamlayabilen bir giyecek. Daha resmi davetler veya ofiste geçirdiğiniz günler için, terletmeyen, keten gibi bir kumaştan beyaz gömlek edinin. Böylece ofisten çıkıp doğrudan akşam yemeğine gidebilirsiniz. Kısa kollu, Hawaii desenli bir gömlek de yaz gecelerinde size havalı bir görünüm verecek.

Pantolon seçimi yaparken pamuklu kumaştan dikilmiş çok dar olmayan bir model seçin. Rengi bej olursa hem jean’e güzel bir alternatif olacak hem her renkle uyum sağlayacak hem de size smart-casual bir duruş katacak. Vücudunuza daha fazla oturan bir kesime sahip açık tonlarda gri bir pantolon da kapsül gardırobunuzun vazgeçilmez parçalarından olabilir. Özellikle yaz düğünleri için ideal. Koyu lacivert renkli bir diz üstü şort, sıcak yaz günlerinde, özellikle de tatildeyken hem gündüz hem akşam kombinleriniz için harika bir tercih.

Yaz mevsiminin serin akşamlarında ise açık tonlardaki, hafif ve havadar bir spor ceketle fazlasıyla resmi görünmeden şıklığınızı koruyabilirsiniz.

Yaz gardırobunuza son olarak günlük giyim için bir çift sade tasarımlı beyaz spor ayakkabıyı, daha klasik bir stil için ise hem şortlarla hem de pantolonlarla kombinleyebileceğiniz zamansız model makosenleri eklediğinizde, tüm bu parçalar sizi bütün bir sezon boyunca her fırsatta şık ve havalı gösterecek.


Önerilen yazılar