Yeni Nesil Aristokrasi

Milano Erkek Moda Haftası’nda yer alan tek Türk tasarımcı Serdar Uzuntaş aristokrasiyi yeniden tanımlıyor.

Moda başkentlerinden Milano’da düzenlenen ve Moda Uomo olarak da bilinen Milano Erkek Moda Haftası’nda bu yıl bir de Türk tasarımcı da vardı. 2020/2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nu Milano’da gözler önüne seren Serdar Uzuntaş 100 parçadan oluşan bu koleksiyonunda aristokrasi kavramını derinlemesine bir şekilde işledi.

Uzuntaş tasarımlarında günün her anı için hem şık hem de maskülen bir hava yaratabilme iddiasında. Milano Erkek Moda Haftası için hazırladığı tasarımlarda da şıklığı aristokrasi ile bağdaştıran Serdar Uzuntaş, koleksiyonunu yeni nesil İngiliz aristokrasisinin günlük hayatından esinlenerek oluşturdu. Şıklığın ve maskülen duruşun birbirinden ayrılmaz bütün haline geldiği tasarımlar spor ve rahat olmalarına rağmen aynı zamanda hatırı sayılır bir ağırlık ve şıklık taşıyorlar.

Detaylarda ortaya çıkan şıklık uygulanan elegan dokunuşlarla ortaya konmuş. Koleksiyonda ağır basan renklerse gri, mor, beyaz ve siyah. Bu renklere petrol mavisi ve lacivert parçalar eşlik ediyor. Postürleri daha belirgin ve güzel gösteren kesimler ile rahat kalıplar koleksiyonda göze çarpan ortak unsurlar olarak sayılabilir.

Çift taraflı montlar, parkalar ve kabanlar ile birlikte kullanılan spor ayaklabılar koleksiyonun bütünlüğünü sağlıyor. Kumaş seçimlerinde ise Uzuntaş mikro kapitoneli jarse, yün, ham denim gibi seçimler yaparak nefes alan bir yapı ile su geçirmezliği bir arada sunuyor.

Modacı defilesinde ayrıca kadınlara yönelik üç tasarımını da sergileyerek sürpriz yaptı. Uzuntaş’ın kadın tasarımları da maskülenliğe dayanan bir seksapel içeriyor.


Önerilen yazılar