MAKALE

Yeni Yıla İkonik Bir Mekanda Merhaba

Yeni Yıla İkonik Bir Mekanda Merhaba

2021’e Times Meydanı’nı kuş bakışı izleyerek Mariah Carey’nin ev sahipliğinde hoş geldin demek nasıl bir deneyim olurdu?

Her yılın sonlarına doğru, bir sonraki yılın getireceği umut dolu fırsatları merakla beklerken 31 Aralık geceyarısı yeni yıla doğru geri saymak için heyecana kapılırız. Ama 2020 yılında bütün dünya olarak yaşadıklarımız nedeniyle bu geri sayımı iple çekiyoruz desek yanlış olmaz.

Bu geri sayımın en büyük coşkuyla gerçekleştiği, en simgesel yerlerden biri de New York’un Times Meydanı. Normalde büyük kalabalıklar meydanda toplanır, gösterileri ve konserleri izlerken, gecenin en önemli anı Times Square Topu’nun 60 saniyelik düşüşüyle beraber yeni yıla girmek olurdu. Tabii ki bu sene, meydan kalabalıklarla dolup taşamayacak ve dünya topun düşüşü çevrimiçi olarak izleyebilecek. Ancak bir şanslı çift hariç! Airbnb, pandemi döneminde gösterdikleri sağlam duruş ve fedakar tutum için New Yorklulara özel bir konaklama paketi hazırladı. Meydana bulunan Nasdaq binasının terası, 19 Aralık’ta açılacak rezervasyonu ilk kapan bir New Yorklu çifti ağırlayacak. 2021’i temsilen 21 dolarlık bir ücrete sahip olsa da içerdiği ayrıcalıklar ve elbete yaşatacağı deneyim paha biçilmez olacak.

Terasa kurulan şeffaf baloncuk odada konaklayacak şanslı çiftin ev sahibi ise yılbaşı ve Noel dönemiyle özdeşleşmiş ünlü şarkıcı Mariah Carey olacak. Çift hem Times Meydanı’ndaki kutlamaları tam topun altından kuş bakışı izleyecek, hem de Carey’nin onlara sunacağı diğer muhteşem sürprizlerle 2021’e unutulmaz bir giriş yapacak.

Bu ışıltılı gece başlamadan önce konuklara New York’un ünlü 5. Caddesindeki mağazalarda kullanabilecekleri 5 bin dolarlık bir hediye çeki verilecek. Carey tarafından özel olarak karşılanacak çift, dilerse yerel sanatçıların eserlerinin bulunduğu lounge bölümünde dünyadan yeni yıl kutlamalarını seyredebilecek, dilerse sıcacık döşenmiş okuma odasında oyun oynayarak vakit geçirebilecek. Saat 12’ye doğru ilerlemeye devam ederken konuklar bu kez de şefin kendileri için özel olarak hazırladığı akşam yemeğinin tadına varacaklar. Ve elbette meydandaki gösteriler başladığında, onları gerçekten orada bulunarak panoramik bir biçimde izleyebilen çok az sayıdaki şanslı kişiden ikisi olacaklar.


Önerilen yazılar