MAKALE

Yılın En iyi Tasarımı: Range Rover Velar

Yılın En iyi Tasarımı: Range Rover Velar

Ödüllü tasarımıyla SUV segmentinde devrim yaratan yeni Range Rover Velar, minimal ama çarpıcı çizgileriyle kuralları yeniden yazıyor.

Yalınlığın estetiği, sanat, mimari ve tasarım alanlarında minimalizm akımıyla karşımıza çıkıyor. Minimalizmin ana odağı ise ‘Az ama öz’ yani ‘Less is more’ felsefesi. İncelikle işlenmiş sade ama kaliteli detaylar, fazlalıklardan arınmış modern çizgiler minimalizm akımının temel taşlarını oluşturuyor.

Range Rover ailesinin dördüncü üyesi Velar da, ‘Less is more’ felsefesini tüm detaylarında yansıtarak 21. yüzyılın tasarım, mühendislik ve teknoloji anlayışının en ileri özelliklerini sergiliyor.

Lüks SUV kategorisindeki en yalın çizgilere sahip model olan Range Rover Velar, minimal tasarımının iddialı çizgileriyle 2018 Dünyada Yılın Otomobili ödüllerinde En İyi Tasarım ödülünü kazandı.

Range Rover Velar’ın devrim niteliğindeki ödüllü tasarımı, sade, şık ve ayrıcalıklı ana hatlara sahip. Alüminyum gövdesinin kusursuz oranları, gizli kapı kolları ve çarpıcı ön ızgara tasarımı ona çarpıcı ve modern bir duruş katıyor. Aynı zamanda aerodinamik özelliklerini de iyileştiriyor.

Dış tasarımındaki yalın çizgiler iç tasarımında da kendini gösteriyor. Şık bir sadeliğe sahip kabini, ayarlanabilir ortam aydınlatması ve ayrık kayar kol dayamaları gibi lüks detaylarla donatılmış. Üst düzey materyaller ve özenli bir işçilikle birleşen bu özellikler, huzurlu bir atmosfer yaratarak yolculukları gerçek bir keyfe dönüştürüyor.

Minimal, modern ve çarpıcı Range Rover Velar nereye giderseniz gidin gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacak, devrim yaratan bir SUV.


Önerilen yazılar