Yolda Giden Özel Jet

Infiniti, yeni QX80 Monograph Konsept modeliyle hem SUV’ların geleceğini hem de lüks otomobillerde gelinen son noktayı gösteriyor.

Infiniti’nin üst düzey lüks sunan tasarım çalışması Infiniti QX80 Monograph Concept, geçtiğimiz günlerde New York Otomobil Fuarı nda tanıtıldı. SUV’ların gelecekte hangi gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkacağının da bir örneği olan yeni konsept araç, sadece yenilikçi tasarımıyla değil, lüks tutkunlarının beklentilerini karşılayacak üstün teknolojik özellikleriyle de otomobil kullanıcılarının hayallerini süsleyecek nitelikte.

Japonya nın Atsugi kentindeki Infiniti tasarım stüdyosunda geliştirilen QX80 Monograph, “çağ ötesi lüksSUV tasarımının en üst seviyedeki ifadesi olarak ve “Yolda giden özel jet” imajıyla tanımlanıyor. Üst düzey lüksü bulunduğu ortama hakim bir tasarımla birleştiren otomobil; 5 metreden daha uzun boyu, yaklaşık 2 metrelik yüksekliği ve yine 2 metrelik genişliğiyle aynı zamanda markanın en büyük modeli.

Markanın en yeni tasarım tarzını heykelsi ve sanatsal bir biçimde vurgulayan Infiniti QX80 Monograph Concept, ön tarafta yukarıya kaldırılan Infiniti nin karakteristik “insan gözü” farlarının yanı sıra; daha incelikli ve daha keskin arka kombine aydınlatmalara sahip. Ön farların ve arkadaki stopların eşsiz “piyano anahtarı” şeklindeki tasarımı ise LED lambaların bağımsız olarak ışıklandırılmasını sağlıyor.

Çağdaş dizaynıyla günümüz otomobil kullanıcılarının tüm beklentileri düşünülerek tasarlanmış bu konsept otomobil, gücü zarafetle birleştiren görünüşüyle görünen o ki bir konseptten çok daha fazlası… Öyle ki yakın gelecekte yollarda zaferini kanıtlayacağından eminiz.


Önerilen yazılar