MAKALE

Yüksek Performansla Tasarımın Buluşması

Yüksek Performansla Tasarımın Buluşması

Castore ve McLaren’ın birlikte tasarladığı spor giyim koleksiyonu yüksek performansıyla süper otomobilleri örnek alıyor.

İngiliz süper otomobil üreticisi McLaren ve İngiliz lüks spor giyim markası Castore uzmanlıklarını birleştirerek yüksek performans tutkunları için ideal bir koleksiyon tasarladı. Koleksiyondaki her parça ilhamını McLaren’ın otomobillerini üretirken kullandığı karmaşık tasarımlardan ve materyallerden alıyor. Olağanüstü bir konforu modern bir tarzla birleştiren ve sınırlı sayıda üretilen bu yeni koleksiyon, kendi alanlarında öncü olan McLaren ve Castore’nin DNA’larını taşıyor.

Koleksiyon hem antrenmana hem de günlük hayata yönelik parçalar içeriyor. Dış giyim, pamuklu tişörtler ve yüksek performanslı üstlerin tümü hafif ve ileri teknolojili materyallerden üretilmiş. Ultrasonik dikim teknikleri, ısı iletimli iç bileşenler ve yapıştırılmış dikiş yerleri koleksiyondaki tüm parçaların taşıdığı ileri teknolojili özellikler. Ayrıca giyen kişiye ultra rahatlık sağlaması için kumaşlarda dört yönde esneyen bir örgü tekniği de kullanılmış. Üst düzey emiş özelliğine sahip materyaller böylece koku oluşumunu da engelleyebiliyor. McLaren ve Castore’nin kapsül koleksiyonunda öne çıkan bir başka akıllı özellikse peformans üstlerinin Coldblack teknolosijiyle ısıyı dengeleyebilmesi. Bu sayede tişörtler hem sizi serin tutarken hem de cildinizi güneşin zararlı ışınlarından da koruyabiliyor.

Tom ve Phil Beahon kardeşler tarafından 2015’ta yaratılan Castore bugün dünya çapında 50 ülkede satılan başarılı bir marka. Kurucuları, inovasyon konusunda sınırları kaldırmasıyla tanınan McLaren’la iş birliği yapmaktan çok mutlu olduklarını söylüyor. McLaren ise Castore ile birlikte ürettikleri bu koleksiyonun, markayı süper otomobillerini kullananların dışında, daha büyük bir kitleye ulaştırma hedeflerinin bir parçası olduğunu belirtiyor.


Önerilen yazılar