2016 nın Yeni Saç Trendi: Rose Gold

Her şey iPhone’un yeni 6S serisinde rose gold rengini kullanmasıyla başladı. İşte yeni sezonun saç trendi…

2016’nın başında, Pantone yılın renklerinden birini Rose Quartz yani soluk pembe olarak belirlediğinde, bugünlerin geleceğini tahmin etmeliydik. Telefonlarda, kıyafetlerimizde ve daha birçok yerde rastladığımız rose gold trendi bu yaz saçlara da sıçradı!

Rose gold saç trendinin yayılması ise önce Instagram’da, #rosegoldhair hashtag’iyle oldu. Daha sonra ünlülerin de dahil olmasıyla işler çığrından çıktı ve bu rengi etrafımızda da sıkça görür olduk. Altın sarısıyla gül pembesinin karışımından ortaya çıkan bu renk, iddialı ama bir o kadar da dikkat çekici.

Siz de önümüzdeki günlerde saçlarınızı bu renge boyamaya düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken şeyler var: Birincisi eğer saç renginiz çok koyuysa, bir miktar yıpranmayı göze almalısınız. Hatta saç renginin açılması aşaması, birkaç seferde tamamlanabilir. Rose gold rengini seçen sarışınlar ise daha şanslı. Onlar için bu renge ulaşmak çok daha kolay olacak. Tahmin edileceği üzere boya çok çabuk akıyor ve bu nedenle boyayı sık sık tekrarlamak gerekiyor.

Özellikle küt saçlarda daha da kendini gösteren rose gold rengi, bu sezonun en çok tercih edilen saç trendi. Hoşunuza gittiyse, kesinlikle denemeye değer!

rozegoldhair_02

İlginizi çekebilir:

Örgü Modası Geri Geldi

Yağlı Saçların Baş Kahramanı: Kuru Şampuan

 


Önerilen yazılar