2016 Yazının Saç Trendi: Topuz

Uzun saçlı kadınlar, saçlarını farklı şekle sokma konusunda daha fazla alternatife sahiptir. Bu yazın vazgeçilmez trendi ise topuzlar…

Bu yazın modası topuz, uzun saçlı birçok kişinin sıcaklardaki kurtarıcısı oldu. Saçları fönlü ya da açık bırakmanın imkansız olduğu sıcak günlere ilaç gibi gelen topuzu, ünlü isimler de bu yaz sıkça tercih etti.

Bir iki parmak hareketiyle saçlarınıza kulayca uygulayabileceğiniz ve onları şık bir görünüme kavuşturabileceğiniz topuz modeli, kendi içinde birkaç kategoriye ayrılıyor. Dilerseniz saçlarınızı tamamen gererek sıkı bir topuz yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, iyi bir lastik toka ve çıkacak saçlarınızı sabitleyecek bir tel toka. Sıkı bir topuz için az miktarda jöle de kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte saçlarınızı çok sıkmadan hafif bir topuz modelini de tercih edebilirsiniz. Üstelik bu modelde kulaklarınızın yanlarından çıkaracağınız bir tutam saç ile daha da hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Topuzla yapacağınız bir başka model de saçınızı yarım toplayıp, sadece üstte kalan parçaya topuzu uygulamak. Bu yaz sıkça topuz görmeye alıştık. Siz de şayet saçlarınız uzunsa, bu modaya ayak uydurmayı ihmal etmeyin!

topuz_02 topuz_10 topuz_09

Gigi Hadid

Gigi Hadid

Jessica Biel

Jessica Biel

Karlie Kloss

Karlie Kloss

Januray Jones

Januray Jones

Allison Williams

Allison Williams

Elle Fanning

Elle Fanning


Önerilen yazılar