MAKALE

2017’nin Beslenme Trendleri

2017’nin Beslenme Trendleri

Her yeni yıl beraberinde yeni trendleri de getiriyor. Şimdi bu sene hangi sağlıklı yiyecekleri tüketmemiz gerektiğine bir bakalım…

Uzmanların yorumuna göre 2017, damak tadımıza önem verdiğimiz bir yıl olacak. Bununla birlikte uzmanlar sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmemiz gerektiği konusunda uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor. Şimdi bu yıl adını sıkça duyacağımız ve mutfaklarımızdan eksik etmeyeceğimiz gıdalara bir göz atalım. İşte 2017’nin popüler sağlıklı yiyecekleri:

Tahılın En Yenisi Sorgum

Tahılların yeni kralı, hatta yeni kinoa diyebileceğimiz sorgumun en önemli özelliği gluten içermemesi. Dolayısıyla sindirimi oldukça kolay. Buğdaya oranla daha çok protein, vitamin ve antioksidan içeriyor. Bu yıl, kinoa ve chia tohumu yerine sorgumu denemeyi ihmal etmeyin.

Sorgum

Sorgum

Yosuna Yer Açın

Henüz duymayanınız varsa evet, bildiğiniz denizdeki yosundan bahsediyoruz. Geçtiğimiz yıl sonlarına doğru adını sıkça duymaya başladığımız yosun, bu sene altın yılını yaşayacak. Yosunun en önemli özelliği yüksek besin değeri taşıması ve cildi güzelleştirmesi.

Yosun Salatası

Yosun Salatası

Yosun Salatası

Yosun Salatası

Uyku Proteini ile Rahat Uyku

Uykuya dalmakta sorun yaşayanlar ya da rahat bir uyku çekmek isteyenler için yepyeni bir smoothie tarifimiz var! Uyku proteini ismi verilen bu karışımda; zerdeçal, hurma, kakule, karabiber, süt ve vanilya suyu bulunuyor. Bu karışımla 2017’de şahane rüyalara dalmak mümkün.

Uyku Proteini

Uyku Proteini

Hurma

Hurma

Zerdeçal

Zerdeçal


Önerilen yazılar