2017’nin Gözde Seyahat Rotaları

Yeni bir yıl; yeni seyahatler, yeni yerler demek. Şimdiden seyahat planlarınızı yapmanız için uzmanlar 2017’de görmeniz gereken yerleri sıraladı.

Her yeni yıla, yeni kararlarla girenlerdenseniz, birçoğunuzun listesinde mutlaka bir yurtdışı planı vardır. Eğer gezmek, sizin için başka her şeyden önemliyse, o zaman şimdi seyahat yazarları tarafından hazırlanmış, 2017’de görmeniz gereken yerler listesine göz atma vakti.

Montreal’de Kutlamalar

Kanada önümüzdeki yıl 150; Montreal ise 375. yaşını kutlayacak. Bu sebeple kentte bir yıl boyunca toplam 175 etkinlik gerçekleştirilecek. O zaman ne yapın edin; 2017’de rotanızı mutlaka Montreal’a çevirmeye çalışın.

Nashville’de Güneş Tutulması

Seyahat tutkunları 21 Ağustos tarihini mutlaka ajandalarına not etsin; çünkü 2017’deki görkemli güneş tutulmasının en iyi izlenebileceği şehirlerden biri de Nashville.

Karasjok’ta Farklı Kuzey Işıkları

2017, meşhur Kuzey Işıkları’nı izlemek için önemli bir yıl. 11 yıllık bir döngü tamamlanacağı için uzmanlara göre ortaya inanılmaz görüntüler çıkabilir. Bu muhteşem ışıkları izlemek için en iyi yer ise hava kirliliğinden yoksun olan Karasjok.

Doha’da Kültürel Gezi

Ortadoğu’nun turizm pazarına hazır olan Doha’da sadece 2017’de 14 otelin açılması planlanıyor. İnsan yapımı ada Pearl-Qatar’ın yanı sıra İslam Eserleri Müzesi ve opera binası gibi yapılarını da geliştiren Doha, 2017’de çok sayıda yeni ziyaretçi bekleyen şehirler arasında.

Sulawesi Adası’nı Keşfedin

Endonezya, sadece Bali’den ibaret değildir. Seyahat uzmanları; yemyeşil pirinç tarlalarını, dağlarını, plajlarını ve ormanlarını keşfetmek için Sulawesi Adası’nın 2017’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olduğunu söylüyor.


Önerilen yazılar