70’ler Partisi Başlasın!

TommyXZendaya koleksiyonunda 1970’lerin ikonik stilleri Tommy Hilfiger’in klasik Amerikan ‘cool’ mirasıyla buluşuyor.

Tommy Hilfiger ile marka elçisi Zendaya’nın ortaklaşa tasarladığı TommyXZendaya kapsül koleksiyonu, geçtiğimiz hafta New York Moda Haftası kapsamında Harlem’in simgesel yapısı Apollon Theater’da, defileden çok bir partiye benzeyen eğlenceli bir şovla tanıtıldı.

70’lerin Harlem’inde geçen bir film sahnesi gibi görünen mekanda sahnedeki orkestra ve şarkıcılar o yılların en kıvrak soul ritmlerini seslendirerek atmosferi tamamladı.

Tommy Hilfiger’ın imzası haline gelmiş TOMMYNOW yani ‘Gördüğünü Al’ formatındaki defilede izleyiciler yine beğendikleri parçaları yenilikçi yöntemlerle anında satın alabildi.

1970’lerin ikonik stillerini Tommy Hilfiger’in klasik Amerikan ‘cool’ mirasıyla buluşturan kapsül koleksiyonun monokrom renk paletinde yoğun bordo ve metalik tonlar öne çıkarken desenler ve puantiyeler biçimli silüetlere ve fular elbiselere beklenmedik yorumlar kazandırdı. Yumuşak deriler, imitasyon kürkler ve doygun kadifeler, tasarımlara lüks bir dokunuş kattı.

Zamansız trençkotlar, ince belli blazer ceketler, maksi etekler, anvelop elbiseler ve bol paçalı pantolonlar 70’ler trendlerini cesur yorumlar ve yeni tasarımlarla podyuma taşırken balıksırtı, yıldızlar, leopar ve yılan görünümlü baskılar TommyXZendaya koleksiyonunda öne çıkan desenler oldu. Koleksiyonun 70’lerin partilerinden ilham temasını öne çıkaran metalik renkler de tulumlar ve elbiselerde öne çıktı.

Modada dönem trendlerinin geri dönüşünde daha çok 80 ve 90’lar öne çıkıyordu ancak bu sezon 70’lerin de onlara rakip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.


Önerilen yazılar