Açık Hava Etkinlik Mekanları

Yaz bitmeden sıcak akşamların tadını sosyal mesafeli etkinliklerle çıkarın!

Beklediğimiz kadar dolu dolu bir yaz geçirmiyor olabiliriz. Sosyal mesafenin önemi, normalde konserler, festivaller ve kalabalık buluşmalarla geçen eski yaz mevsimlerini değiştirdi. Ancak yine de yaz bitmeden sıcak akşamların keyfini güvenli bir biçimde çıkarabileceğiniz etkinliker de yok değil. İstanbul’un bu yazki en gözde etkinlik mekanlarını ve buralarda neler izleyebileceğinizi sizler için derledik.

Beykoz Kundura

Bekoz Kundura bu yaz şezlonglarını Boğaz kenarına dizdi ve Bir Yaz Gecesi Sineması ile Bir Yaz Gecesi Sahnesi adlı etkinlik serilerinde konuklarını muhteşem bir manzara ile ağırlamaya başladı. MUBİ seçkisi filmlerin biletleri satışa çıktığı anda tükeniyor. Ayrıca Beykoz Kundura’nın etkinlik programında 28 Ağustos gecesi Oceanvs Orientalis’in tribal ritimleri ile İlhan Erşahin’in saksafon ezgileriyle buluşacağı konserler gibi kaçırılmayacak etkinlikler de var.

Küçükçiftlik Park

Şehrin kalbindeki etkinlik alanı KüçükÇiftlik Park bu yaz sahnesinde eski sezonlarda izleyicilerden büyük ilgi gören tiyatro yapımlarını ağırlıyor. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu adlı etkinlik serisinde Bir Baba Hamlet, Yaşamaya Dair, Basit Bir Ev Kazası, Kral Lear gibi tiyatro eserleri sahne alacak. Kaçırdığınız oyunları izlemek için muhteşem bir fırsat olan bu dopdolu program Eylül ortasına kadar farklı oyunlarla devam edecek.

Cennet Bahçesi

Burgazada’da vapurdan indiğinizde 10-15 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabildiğiniz Cennet Bahçesi de 2020 yazını konserlerle renklendiriyor. Genellikle alternatif isimlerin sahne aldığı bir programa sahip olan Cennet Bahçesi, Burgazada’ya gidip biraz deniz, biraz ada havası almanız için de mükemmel bir bahane olabilir.

Sultan Park

Swissotel Sultan Park popüler filmleri korusundaki dev ağaçların altında bir şezlonga uzanarak izlemeniz için kapılarını açıyor. Pazartesi ve Salıları gerçekleşen gösterimlerde, Ağustos ayının sonuna dek New York’ta Yağmurlu Bir Gün, The Gentlemen, Terminatör: Kara Kader ve Bombshell filmlerini izleyebilirsiniz. Ayrıca mekanda konserler ile yoga ve mindfullness atölyeleri de düzenleniyor.

Harbiye Açık Hava

Yaz mevsimlerinin ikonikleşmiş konser mekanı Harbiye Açık Hava, bu sezon kapılarını biraz geç açtı ve adeta bir yıldızlar geçidine sahne olmaya başladı. Türk müzik piyasasının her türünden, çok sevilen birçok sanatçı Ağustos ve Eylül’de Harbiye Açık Hava’da olacak. Yıldız Tilbe’den Teoman’a, Murat Boz’dan Selami Şahin’e dek birçok ünlü ismi canlı dinleme şansınız bu yaz da var!

Özgürlük Parkı

Özgürlük Parkı bu yaz Kadıköy Belediyesi tarafından alternatif festival sahnesine dönüştürüldü. Pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olabilmek amacıyla 4 Ağustos – 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan “Sanat Parkta” adlı festival 32 tiyatro oyunu ve 21 konsere ev sahipliği yapacak. Etkinliklerin gelirleri ise sanatçılara bırakılacak.

Yenikapı Açık Hava Gösteri Merkezi

Pandemi ile birlikte bu yaz hayatımıza ilginç bir konser dinleme metodu girmiş oldu. Türkiye’de ilk defa gerçekleşen “Park Et, Seyret”, Kenan Doğulu’nun verdiği konserle başladı. Ardından birçok ünlü ismin sahne aldığı arabalı konser etkinlik serisi, yazın sonuna dek Pinhani, Adamlar, Kalben ve Can Bonomo gibi isimlerle sürecek.


Önerilen yazılar