Aile Boyu Simone Rocha Şıklığı

Modacının ünlü silüetleri, H&M’e özel tasarladığı koleksiyonuyla hem kadın hem erkek hem de çocukların gardıroplarını renklendirecek.

H&M’in ünlü isimlerin kreasyonlarını daha geniş kitlelere ulaşabilir kıldığı işbirlikleri serisi 2021 yılında İrlandalı modacı Simone Rocha ile sürüyor. Rocha’nın H&M için yarattığı koleksiyonun fotoğrafları geçtiğimiz günlerde moda tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Koleksiyonun en büyük sürprizi kuşkusuz daha önce erkek ya da çocuk kıyafetleri tasarlamamış olan Simone Rocha’nın bu kez ailenin tamamına yönelik kıyafetler yaratması oldu.

Kadın, erkek ve çocuk giysileri ile aksesuarları içeren Simone Rocha x H&M koleksiyonu, Rocha’nın dünyasını şekillendiren ilham kaynaklarını ve hisleri bir araya getiriyor. İrlanda, Hong Kong esintileri, Rocha’nın imzası olan dokularda, desenlerde ve şekillerde kendini dışa vururken koleksiyonun tamamından samimi bir neşe hissi yayılıyor.

Kadınlara yönelik tasarımlar baktığımızda pembe, ekose ve klasik siyahtan tül elbiseler görüyoruz. Ayrıca organik pamuk kumaştan nakışlarla süslü günlük elbiseler ve kabarık kollu çiçekli elbiseler de koleksiyonda kendilerine yer buluyor. Dış giyim tasarımlarına geldiğimizde ise karşımıza klasik trençkotların yanı sıra ışıldayan pembe tüvit kumaşla tasarlanmış bir manto da çıkıyor. Arkadan bağlamalı tül elbise ve bluzlar da birçok giysinin üzerine giyilebilecek esneklikte.

Rocha’nın erkeklere yönelik ilk tasarımlarına baktığımızda klasik tasarımlarının yeni dokunuşlarla ortaya çıkmış versiyonlarını görüyoruz. Yakası inci işlemelerle süslenmiş bir trençkot, yazlık bir parka, capcanlı renkli, ekose desenli ceket ve aynı desenden bir pantolon ile gündelik kullanıma uygun gömlekler, kapüşonlu üstler ve tişörtler göze çarpıyor. Renk paleti de kadınlara yönelik tasarımlardakiyle aynı; beyaz, pembe ve siyah.

İlk çocuk koleksiyonunda ise Rocha klasik tasarımlarının minyatür versiyonlarını yaratmış demek doğru olur. Fırfırlı elbiseler, inci şeklinde düğmelere sahip sıcacık örgü hırkalar ve yine kırmızı ekoseli bir salopet çocuklar için tasarladığı dikkat çekici giysiler arasında.

Simone Rocha, H&M için tasarladığı bu koleksiyonun on yıllık birikiminde edindiği bilgi ve ilhamı içerdiğini söylüyor ve bu tasarımlarının yeni şekillerde ve stillerde kullanılması konusunda duyduğu heyecanı belirtiyor.

Simone Rocha x H&M koleksiyonunun satışı 11 Mart’ta seçili H&M mağazalarında başlayacak.

 


Önerilen yazılar