Alternatif Yeni Yıl

Moda dünyası kutlamalara Çin yeni yılıyla devam ediyor.

Biz yeni yıla giriş yapıp eski bir yılı ardımızda bıraktık ancak Çin geleneksel takvimine göre yeni yıl 25 Ocak’ta başlıyor. Moda dünyasının ünlü markaları da bu kutlamayı es geçmek istememiş olmalı. Tanıttıkları birbirinden çarpıcı kapsül koleksiyonlarla Gucci, Burberry ve Dior alternatif yeni yıla merhaba demeye hazırlanıyor.

Gucci, kutlamaları Mickey Mouse temalı bir kapsül koleksiyonla yapıyor. Bunun sebebiyse bu yılın Çin takvimine göre ‘Fare’ yılı olması. Disney’in ikonik karakterine odaklanan koleksiyon Gucci logosuyla dünyanın en ünlü faresini bir araya getiriyor. Klasik Gucci logolu kanvas palto Mickey Mouse desenleriyle süslenirken kısa kollu gölmekler ve pamuklu tişörtler Mickey’nin yanı sıra Minnie Mouse’a da yer veriyor. Koleksiyondaki çeşitli çanta modellerinin kiminde monogram desenleriyle Mickey bir araya gelirken kimilerinde ise beyaz renk üzerinde renkli illüstrasyonlar bulunuyor. Retro dokunuşlara sahip koleksiyonda spor ayakkabılar ve takılar da yer alıyor.

Dior ise Çin yeni yılını capcanlı bir aksesuar koleksiyonuyla kutluyor. Zengin kırmızı ve altın tonlarına sahip koleksiyonda Saddle, Montaigne ve Book Tote gibi ikon çanta modelleri, Christian Dior’un ‘hayatın rengi’ olark adlandırdığı derin bir kırmızı tonuyla tasarlanan desenlerle yeniden yaratılmış. Bu renk aynı zamanda Çin kültüründe şansı ve bolluğu temsil ediyor. Çantaların yanı sıra kartvizitlik, cüzdan gibi aksesuarlar da bu kırmızı tonu, boncuk işlemesi ve altın rengi zincirlerle süslenmiş. Koleksiyondaki D-Connect spor ayakkabı modelinde ise bir zümrüdüanka kuşu deseni göze çarpıyor.

Burberry Çin yeni yılını epey ateşli kırmızılarla kutlamayı tercih etmiş. Burberry’nin iknonik Union sneaker’ı ve Lola çanta modelini içeren kapsül koleksiyon Thomas Burberry Monogram motifini ise Çin zodyağından esinlenen illüstrasyonlarla baştan tasarlamış. Koleksiyonun capcanlı kırmızı tonlarını sergileyen diğer parçalarıysa spor temalı montlar ile kasketler.


Önerilen yazılar