Altın Değerinde Adımlar

Manolo Blahnik moda dünyasındaki 50. yılını hem altın renkli bir koleksiyonla hem de dijital bir sergiyle kutluyor!

Lüks kadın ayakkabısı dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri Manolo Blahnik. Tasarladığı ayakkabılar ekrandan podyuma, podyumdan sokağa kadar bir ikona dönüşmüş durumda. Carrie Bradshaw’dan Anna Wintour’a dek stilleriyle ünlenmiş pek çok kadının da favorisi. İspanyol tasarımcı, markasını 1971’de Londra’da yarattı ve ilk butiğini Chelsea’da açtı. Bugün ise kadınların onun muhteşem ayakkabılarıyla 50 yıl boyunca attığı adımları kutluyor.

Blahnik kutlamaların ilk bölümünü “altın” yılına yakışan bir kapsül koleksiyonla yapıyor. Adeta Midas’ın dokunduğu koleksiyondaki tüm modeller göz kamaştırıcı altın tonlarıyla tasarlanmış. Koleksiyonda hem yeni stiller hem de Maysale, Hangisi, Lurum ve Nadria gibi zamansız klasikler yer alıyor. “Golden Year” isimli kapsül koleksiyon, Blahnik’in 50 yıla yaydığı yaratıcılığını ve ustalığını muhteşem bir şekilde onurlandırıyor.

Kutlamaların ikinci bölümü ise markanın arşivlerini dünyaya açtığı dijital sergi “The Manolo Blahnik Archives: A New Way of Walking”. Beş farklı odadan oluşan bu sergide sizi, markanın geçmişten günümüze kilometre taşları bekliyor. Palette Room Blahnik’in renge olan cesur yaklaşımlarını sergileyen çizimlerini, ‘70s Room ise çeşitli klipler, gazete kupürleri ve daha önce hiçbir yerde görülmemiş fotoğraflar gibi materyallerle markanın ilklerini barındırıyor.

12 Friendships, Manolo Blahnik’in işlerine başından beri cesaret ve ilham vermiş ünlü isimlere adanmışken, Gold Room’da 50 yılın en sıra dışı tasarımlarını görebiliyorsunuz. Son oda olan Our Family ise Manolo ile çalışmış ve markanın başarısına katkı yapmış her bir ekip üylesinin portresine ev sahipliği yapıyor.

Siz de bu rengarenk sanal dünyanın kapılarını aralamak isterseniz, sergiyi buradan ziyaret edebilirsiniz.

 


Önerilen yazılar