Apple’ın Fütüristik Uzay Gemisi

Steve Jobs’un rüyası gerçek oluyor ve Apple’ın yaklaşık 6 yıldır merakla beklenen yeni kampüsü, nisan ayında açılıyor.

Planlaması Steve Jobs tarafından yapılan ve altı yıldır inşası devam eden Apple Park, nisan ayında faaliyete geçiyor. 12 bin kişinin çalışacağı 700 bin metrekare büyüklüğündeki yeni kampüs, bir yaratıcılık ve iş birliği merkezi olarak Steve Jobs’un en büyük hayallerinden birinin de gerçeğe dönüşmesi anlamına geliyor.

Santa Clara Vadisi’nde yer alan park, tamamlandığında yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışacak ve 464 bin 500 metrekarelik asfalt ve beton alanı tamamen yeşil alana dönüştürecek. İçerisinde 9 bin yerel ve kuraklığa dayanıklı ağaç türünün olacağı kampüsün 260 bin metrekarelik ana binası ise dünyanın en büyük kavisli cam panelleriyle kaplı.

Steve Jobs’un anısını yaşatmak için Steve Jobs Theater adı verilen ve kampüsteki en yüksek noktada yer alan 1000 kişilik oditoryum ise araziyi ve ana binayı tepeden görecek manzarasıyla yılın ilerleyen dönemlerinde açılacak. Son olarak, binanın dünyanın en büyük doğal havalandırma sistemlerinden birine sahip olacağını ve dokuz ay boyunca ısıtmaya veya merkezi havalandırmaya ihtiyaç duymayacağını da ekleyelim.

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park

Apple Park


Önerilen yazılar