Artweeks@Akaretler Başlıyor!

Şehrin en güzel yapılarından biri olan Sıraevler bu yıl dördüncü kez farklı disiplinlerden sanat eserleriyle dolup taşacak.

Uzun bir aradan sonra sanatçılar ve galeriler sanatseverlerle yeniden bir araya geliyor. Sanatseverleri ve koleksiyonerleri, yerli ve yabancı sanatçıların eserleri ile buluşturan ve bu yıl 4. kez düzenlenecek olan Artweeks@Akaretler 28 Ekim’de başlayıp 8 Kasım’a dek devam edecek.

Birbirinden özel eserleri ağırlanacağı 4. edisyona Anna Laudel, The Empire Project, Ferda Art Platform, Gama, Martch Art Project, Merkur, Mine Sanat, Pi Artworks, Pilevneli ve x-ist galerileri katılacak. Pandemi nedeniyle sağlık önlemlerinin hassasiyetle uygulanacağı Artweeks@Akaretler’de ayrıca Ara Güler Müzesi de özel seçkisyle 35 numaralı binada yer alacak.

Sanat dolu günlere ev sahipliği yapan yapının kendisi için de bir sanat eseri diyebiliriz.  Sarkis Balyan tarafından 1875 yılında inşa edilen ve Avrupa’nın 2. büyük restorasyon projesi olan Akaretler Sıraevler’in 25 – 27, 35, 37 – 39 ve 55 numaralı binalarında Artweeks@Akaretler’i ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

 


Önerilen yazılar