Asi Aristokrasi

Dice Kayek’in 18. yüzyıldan kalma bir Fransız şatosunda çekilen İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyon filmi, kırsalın taze havasıyla asi bir aristokrat imajını bir araya getiriyor.

Uçsuz bucaksız bahçeleriyle büyüleyen Fransız şatosu Château d’Aunoy ve burada özgürce gezinen dört kadın… Nefes kesici pastoral sahnelerle açılan koleksiyon filmi, bizi fantastik masalın tam kalbine ışınlarken aynı zamanda cesaret ve empati mesajları da veriyor. Marie Schuller yönetmen koltuğuna oturduğu film, üç uluslararası modelle birlikte ünlü Türk oyuncu Tuba Ünsal’a da yer veriyor.

Hafiflik hissiyle dolu koleksiyona baktığımızda ise Dice Kayek’in tarihi detayları modern gardırobun klasik parçalarıyla bir araya getirdiğini görmek mümkün. Poplin kumaştan gömlekler gizemli dantellerle bezenmiş, ipek saten detaylarla şekillenmiş.

Gündüz midi elbiselerinin etekleri krinolinler aracılığıyla dramatik bir ifade kazanmış. Koleksiyonun siluetleri 18. yüzyıldan ilham alan saray kıyafetlerini, 70’lerin hacimlerini ve psikedelik baskılı aksesuarları birleştiren romantik bir harmandan oluşuyor.

Ayşe Ege ve Ece Ege’nin kurduğu Dice Kayek, İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunu uzun yıllardır yer aldığı Paris Moda Haftası’nda sergiledi ve özel davetliler, koleksiyonu markanın Paris’te bulunan butiğinde keşfetme fırsatı buldu.


Önerilen yazılar