MAKALE

Ateşli Aston Martin Türkiye’de

Ateşli Aston Martin Türkiye’de

Efsane otomobillere imza atan Aston Martin’in yeni amiral gemisi DBS Superleggera Türkiye sınırlarına girdi!

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin’in yeni amiral gemisi olarak tanıttığı DBS Superleggera adlı modeli, markanın şu ana kadar ürettiği en ateşli ve hırçın tasarım çizgilerini taşıyor. Kıvrımlı hatlarıyla kontrast yaratan bir şekilde birleşen keskin çizgileri ve çift renk kullanımı, araca çok dinamik ve agresif bir görünüm katıyor.

Bu sert görünümün altında bulunan twin turbo beslemeli 5.2 litrelik ve 715 beygirlik V12 ünite motoru ise DBS Superleggera’nın yalnızca görüntüden ibaret olmadığını kanıtlıyor. 0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede ulaşan araç asfaltların yeni efendisi olmak için saatte 339 km gibi çok iddialı bir maksimum hıza sahip.

Dört çıkışlı yeni egzoz sistemi, çıkardığı sesle de DBS Superleggera’nın agresif görünümünü desteklerken aracın GT, Sport ve Sport Plus adında üç farklı sürüş modu bulunuyor.

Yolcularına unutulmaz bir sürüş deneyimi yaşatmak için tasarlanan iç özellikleri de çok etkileyici. Aston Martin, amiral gemisinin standart donanımını lüks deri döşemeler, anahtarsız giriş ve motor çalıştırma, park yardımı ve 360 derecelik bir kamera gibi özelliklerle süslemiş. Aracın bilgi eğlence sistemi de navigasyon, Bluetooth, telefon hattı ve iPod, iPhone ve USB çalma özellikleriyle eksiksiz. Türkiye’deki Aston Martin showroomlarında yerini alan ateşli DBS Superleggera’nın fiyatı 675 bin Euro’dan başlıyor.

Güzelliği şüphe götürmeyen gücü ise tartışmaya kapalı olan bu modelin sundukları, Aston Martin’in şu ana kadar ürettiği tüm otomobilleri gölgede bırakacak kadar üst düzey.


Önerilen yazılar