Audi’den Sportif Kutlama

Audi Sport un gümüş, kırmızı ve siyah renkli yeni modeli R8 Audi Sport Edition sadece 200 adet üretilecek.

Audi, son zamanlarda binek otomobil segmentinin en tepesinde yer alan R8 modelinin sınırlı üretim versiyonlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yarış pistleri ve günlük kullanım için geliştirilen R8 Coupe Audi Sport Edition ise göz alıcı gümüş, kırmızı ve siyah renkleriyle New York Otomobil Fuarı’nda ilk kez meraklılarıyla buluştu.

Güç ünitesi bakımından diğer modellerle benzerlik gösteren yeni R8, markanın spor segmentinin zirvesinde konumlanıyor. Audi’nin ‘Audi Sport GmbH’ adını verdiği markasına kutlama yapmak için geliştirdiği R8 Coupe Audi Sport Edition’ın 540 HP güce sahip V10 ve 610 HP lik V10 plus versiyonları bulunuyor. Toplamda 1715 kilogram ağırlığa sahip olan R8, yedi ileri şanzımanıyla saate maksimum 330 kilometre hıza; 0‘dan 100‘e ise 3,2 saniyede çıkabiliyor.

İç mekanda ise sürücü ve yolcuyu, 200 ile sınırlı olan üretim rakamının kaçıncısı olduğunu gösteren aydınlatmalı kapı eşiği kaplamaları karşılıyor. Alüminyum detaylarda Audi Sport markası ve kırmızı logosu yer alıyor. Kapı kaplamaları ve spor koltuklar ince Nappa derisinden kaplanmış olup, koltuk sırtlıklarında bu özel üretime özgü olarak bir R8 amblemi de bulunuyor. Audi’nin siparişlerini mayıs ayında almaya başlayacağı model, 162.900 dolarlık yurt dışı fiyatıyla kullanıcılara sunulacak.


Önerilen yazılar