“Ayna Ayna, Söyle Bana!”

Bu, masallarda okuduğumuz o ayna değil ama neredeyse onun kadar sihirli!

Spor alışkanlığı kazanmanın önündeki en zorlu engel spor salonuna gitmek için vakit ayırmak. Evimizin ya da iş yerimizin çok yakınında bir salon olmadıkça, en istikrarlı olanlarımız bile bazen spor rutininden uzaklaşabiliyoruz. Bu sorunun üstesinden gelmenin bir yolu evde spor yapmak, ancak bu kez de kendi kendimize motive olamamak ya da hatalı bir egzersiz programı izlemek gibi engellerle karşılaşabiliyoruz.

İnteraktif fitness üzerine projeler geliştiren Mirror adlı şirket, tüm bu sorunları ortadan kaldıracak ve sporu daha ‘demokratikleştirecek’ bir çözüm üretti. Kaplıyken bir boy aynası gibi duran, ancak aslında yansıtıcı bir LCD ekran olan bu akıllı ayna, içinde yüzlerce antrenman barındırıyor.

40 inç boyutunda, 1080p çözünürlüğündeki ayna, evinizin rahatlığında personal trainer’larla birebir ders yapabilmeniz için iki taraflı kamera ve bir de ses sistemi içeriyor. Böylece yoga, boks, güç antrenmanları ve daha birçok antrenman türü doğrudan evinize gelmiş oluyor. Dilerseniz, spor türü, ders uzunluğu, eğitmenin metodu gibi farklı kriterlere göre seçeceğiniz bir eğitmenden canlı olarak ders alabiliyorsunuz. Dilerseniz geniş kütüphanesinden seçtiğiniz herhangi bir dersle dilediğiniz an spor yapabiliyorsunuz.

Ayna ayrıca kişisel fitness profilinizi ve biyometrik verilerinizi kullanarak her bir antrenmanı, ondan maksimum faydayı almanızı saplıyor. Eğitmenlerle canlı olarak çalışırken aynı zamanda gelişmenizi de izleyebiliyor ve hatta arkadaşlarınızla birlikte antrenman yapabiliyorsunuz.

Mirror ayrıcalıklı fitness deneyimlerini evinizin salonuna taşıyarak ne zaman isterseniz en iyi eğitmenlerle çalışabilmenizi amaçlıyor.

 


Önerilen yazılar