MAKALE

Bahar Tadında Kağıt Sanatı

Bahar Tadında Kağıt Sanatı

Bazen birkaç renkli kağıt parçası gibi basit malzemelerle bile göz alıcı, iç açıcı sanat eserleri ortaya çıkabiliyor.

Sanatı en eşsiz kılan yönü, sınırlanamaz oluşu ve sonsuz farklı şekilde karşımıza çıkarak hayatımıza renk katması belki de… Sanatçının hayal gücü ne kadar sınırsızsa ortaya çıkan eserler de bir o kadar eşsiz oluyor, hem de bazen sadece birkaç renkli kağıt gibi epey basit malzemeler kullanılsa bile.

Aslen illüstrasyonlar ve stop motion tekniğiyle animasyonlar yapan Margaret Scrinkl son zamanlarda ise renkli kağıtlar kullanarak bahar tadında sanat eserleri ortaya çıkarıyor. Gökkuşağı renklerindeki kağıtları incelikle işleyerek doğa manzaraları, bitkiler ve hayvanlarla süslü eserler yapan Scrinkl kağıt sanatının onun için bir meditasyon niteliğinde olduğunu belirtiyor.

Favori materyali olan kağıdı keserek kendine has naif ve çocuksu dünyalar yaratan sanatçı aynı zamanda farklı kağıtları üst üste yerleştirerek eserlerine derinlik hissi de katıyor. Scrinkl ayrıca sadece manzaralar değil, Facebook, Twitter, Snapchat gibi popüler sosyal medya platfromlarının logolarına da kağıttan yapraklar ve çiçeklerle bahar esintisi katıyor.

Scrinkl’ın kağıtlarla kurduğu renkli hayal dünyasını Instagram’da takip ederseniz, eserleri yaratım süreçlerini gösteren sevimli videolarını izleme şansı da bulabilirsiniz.


Önerilen yazılar