Beklentilerinizi Yükseltin!

Avrupa’nın en yüksek Airbnb evi, Mont Blanc yamaçlarında çok özel bir konaklama için kapılarını açtı.

İtalya ile Fransa sınırları arasında uzanan Batı Alpleri’nin bir parçası olan Mont Blanc, aynı zamanda Avrupa kıtasının en yüksek zirvesine sahip dağ kitlesi. Mont Blanc kitlesinin bir başka bölümü olan Punta Helbronner Dağı’nın zirvesinde ise dünyanın en nefes kesici teleferiklerinden biriyle ulaşılan, fütüristik bir istasyon bulunuyor. 3500 metre yükseklikte, adeta Avrupa’nın çatısında bulunan bu istasyon, etrafı saran dağların 360 derecelik büyüleyici görüntülerini sunuyor ziyaretçilerine.

Avrupa’nın en yüksekte bulunan teleferik istasyonu ile Airbnb’nin yaptığı bir işbirliği, Avrupa’nın en yüksekte yer alan Airbnb evinin ortaya çıkmasını sağladı. Punta Helbronner teleferik istasyonunun bir odası, bir gecelik çok özel bir konaklama deneyimi için ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan eşyalarla dekore edildi ve bir eve dönüştürüldü.

23 Kasım’da açılan rezervasyonu, ‘Save the Glacier’ projesine katkı sağlamak için bir kiraz ağacı fidanı evlat edinerek yakalamayı başaran iki şanslı konuk, burada yerden tavana uzanan pencerelerden karla kaplı dağların baş döndüren manzaralarını izleme şansı buldu. Bu ayrıcalıklı konaklama teklifinin ev sahibi ise İtalya’nın Olimpiyat madalyalı Alp disiplini kayakçısı Federica Brignone oldu. Konaklamayı bu kadar özel kılan bir şey daha vardı: Misafirler, kayak sezonu henüz başlamadan, Alp yamaçlarının pistlerinde ilk kayma şansı elde edenler oldu. Ayrıca yine istasyon bünyesinde bulunan Tavolo dell’infinito adlı restoranda özel bir akşam yemeği de onlar için hazırlandı.


Önerilen yazılar