Bella’nın 90’lar Tutkusu

Bella Hadid’in 90’lara göz kırpan havalı stilinden yola çıkarak kendi gardrobunuz için ilham alabilirsiniz.

Bella Hadid’in tarzını incelediğimizde ünlü modelin sıkı bir 90’lar hayranı olduğunu hemen anlayabiliyoruz. Hadid, 90’lar tarzına olan düşkünlüğünü geçen hafta düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri’nin kırmızı halısında bir kez daha vurguladı. Nensi Dojak’ın imzasını taşıyan seksi kıyafeti 90’ların minimalist bir defilesinden fırlamış gibi görünüyordu. Dev halka küpeleri, altın zincir detaylara sahip küt topuklu terlikleri ve makyajı da 90’lı yıllara göz kırpan imajını kusursuzca tamamladı.

Hadid sadece kırmızı halıda değil, günlük hayatında da 90’ları kendi tarzına uyarlıyor. Ünlü modelin sık sık tercih ettiği giysiler ve aksesuarlardan ilham alarak siz de kendi 90’lar tarzınızı yaratabilirsiniz.

Platform Topuklar

90’ların en ikonik ayakkabı stili nedir dersek bu sorunun cevabı kesinlikle platform topuklar olacaktır. Bella Hadid de hem topuklu hem de konforlu bu modelleri sık sık kullanıyor. Bilekte biten yüksek topuklu botlar ya da platformlu Oxford modeller hem jean’lerin hem de mini eteklerin altına çok yakışıyor. Hadid spor ayakkabı terchinde de “ugly sneaker’ olarak anılan, hafif kaba hatlara sahip ve genelde yine platformlu modelleri tercih ediyor.

Denim

Bella Hadid denimin her türlüsünü sık sık kullanıyor. Denim takımlar, patchwork kot pantolonlar, bol ve yırtık jean’ler ile işlemeli jean ceketler tam 90’lar stili diyebileceğimiz ve modelin çok sık tercih ettiği parçalar. Hatta diz üstünde biten denim şortlar gibi zor parçaları bile stiline rahatça uydurabiliyor Hadid.

Deri Mini Etekler

Ünlü modelin 90’lardan kopup gelen bir başka favorisi ise deri miniler. Bu derileri kimi zaman parlak olanlardan tercih edip daha vamp ve asi bir havaya girerken kimi zaman da tel tokalarla süslediği saçları, beyaz bluzu ve hırkasıyla kendine has bir kolej kızı imajı yaratıyor.

Crop Top

Bugünlerde çok moda olan crop top üstler, 90’ların da favorilerindendi. Elbette düşük bel, bol pantolonlarla kombine edilen crop top’ların en doksanlar olanı ise ince, ip askılı olanlar. Bella Hadid crop top’ların tek omuzludan gömlek biçimli olanlara kadar her türlüsünü harika bir biçimde stiline uyduruyor.

Clueless

Alicia Silverstone’un başrolünü oynadığı 1995 yapımı Clueless filmi 90’lar stiline pek çok şey kazandırdı. Ekoseler, canlı renkler, kolej stili etek ve ceket takımlar gibi… Bella Hadid de bu filmden aldığı stil kodlarını bazen desenlerde, bazen renklerde, bazen ise seçtiği kombinlerde harika bir biçimde uyguluyor.


Önerilen yazılar