MAKALE

Bell & Ross’la Yıldızlara Yolculuğa Hazır Mıs...

Bell & Ross’la Yıldızlara Yolculuğa Hazır Mısınız?

Bell & Ross’un BR S Diamond Eagle koleksiyonu Samanyolu’nun zarif ışıltısını bileğinize taşıyor.

Fransız saat markası Bell & Ross’un ilk olarak 2016 yılında ürettiği BR S Diamond Eagle kadın koleksiyonu çok büyük bir başarıya imza attı. 2017 senesinde bu modelin daha da popülerleşmesiyle, Bell & Ross 2018’de bu koleksiyonu genişleterek bu kez yepyeni renkler ekledi. Yeni modeller ilhamını bir öncekiler gibi gökyüzünden ve gece parlayan yıldızlardan alıyor. Mavi, beyaz, pembe, gri renkli kadranlara aynı tonlarda kayışlar eşlik ediyor.

İlk gezginler kara veya deniz yolculuklarında yıldızları rehber olarak kullanırdı. Bu yöntem onların karanlıkta da seyahat edebilmelerini sağlardı. Aynı şekilde havacılığın öncüleri de uçaklarını kullanırken yıldızları kılavuz olarak kullanırdı. Bu yüzden, havacılık tutkunu bir marka olan Bell & Ross’un BR S Diamond Eagle‘ı yaratırken gökyüzünün gece görüntüsünden ilham alması hiç şaşırtıcı değil.

Cesur ve bir o kadar çekici saat, gökyüzünde bulunan ve geceyi aydınlatan küçük spot ışıklara benzeyen parlak yıldızlara adeta selam veriyor. Marka, bu model için Samanyolu’nun en parlak yıldız kümelerinden biri olan Aquila veya Kartal Takımyıldızı‘nı kullanıyor. Kuşların en mükemmeli olan kartal, gücü temsil ediyor. BR S Diamond Eagle bu gücü taşırken güzel ve feminen duruşundan ise ödün vermiyor. Aynı şekilde yüksek hızı, sıra dışı zarafetle bir araya getiriyor.

Fransız saat üreticisinin bu artistik yönü Samanyolu’nun özgün rengi olan gece mavisini ön plana çıkarırken, gri renk ise ayı temsil ediyor. Beyaz, yumuşak bulutları çağrıştırırken, pembe gün doğumu ve batımında gökyüzünü süsleyen, patladıklarında pembe bir ışık halkası saçan gizemli yıldızları, süpernovayı yansıtıyor. “Takım yıldızı” şeklinde tasarlanmış kadranlı ve bezeli 66 adet pırtlanta ile süslenmiş zarif modeli ile Bell & Ross BR S Diamond Eagle bu şık renklerin her birinin iki farklı seçeneğini saat tutkunlarıyla buluşturuyor.


Önerilen yazılar