Bildiğiniz Çadırları Unutun

Gelecekten gelen iglolara benzeyen Shiftpod çadırlar hem kampçılık için lüks bir seçenek hem de doğal afetler için pratik bir çözüm sunuyor.

Dünyada yaşanan sorunlar ve yükselen trendler yenilikçi çözümlerin doğmasına yol açıyor. Gerek nüfus artışı, gerek doğal afetlerde barınma problemi, gerekse mültecilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi gibi alanlara yönelen yaratıcı ekipler farklı çözümlere imza atmaya devam ediyor. Öte yandan bir de lüks kampçılık, yani glamping trendinin yükselişi ve müzik festivalleri katılımcılarının konaklamada giderek daha fazla konfor araması gibi ihtiyaçlar da yeniliklere ilham veriyor.

Tasarımcı Christian Weber de bu iki farklı alana yönelik bir çözüm üretmek için birkaç yıl harcayanlardan. Shiftpod adını verdiği tasarımı ilk kez 2015’te Burning Man festivalinde kampçıların beğenisine sunuldu ve hemen büyük bir başarı yakaladı.

Shiftpod, güçlü rüzgarlardan güneşin yakıcı ışınlarına ve tozlara dek tüm hava koşullarından koruma sağlarken, saniyeler süren kolay kurulumu, geniş iç alanı ile aynı zamanda konfora ve lükse de odaklanıyor.

Dünyanın en portatif çadır evi olarak tescillenen Shiftpod, 2.0 güncellemesiyle artık daha da güçlendi. Yeni dikiş sistemiyle hava koşullarına dayanıklılığın artırılması, su geçirmeme özelliği ve daha yüksek iç alan gibi ekstra özellikler artık Shiftpod’ları daha da çekici kılıyor. Ayrıca kalabalık bir glamping tatile çıkıyorsanız Shiftpod’ları bir tünel yardımıyla altı adede kadar birleştirebiliyorsunuz.

Tabi Weber, Shiftpod’u tasarlarken yalnızca lüks festivallerin katılımcılarını düşünmemiş. Akla gelebilecek en kötü koşullara bile dayanabilen Shiftpod’lar, Haiti’den Nepal’e, doğal afetlerin sıkça uğradığı ülkelerde de kullanıldı. İşte tam da bu yüzden Weber’in Advanced Shelter Systems firması, satılan her yirmi Shiftpod için bir Shiftpod’u ihtiyaç duyan bir aileye bağışlayarak gezegende ufak da olsa bir fark yaratmaya çalışıyor.

Böylece kendi konforlu tatilleri ve festivalleri için Shiftpod satın alan kişiler de bu iyilik döngüsüne bir katkı yapmış olabiliyorlar.


Önerilen yazılar