MAKALE

Binlerce Renkli İplikten Müthiş Bir Gökkuşağı...

Binlerce Renkli İplikten Müthiş Bir Gökkuşağı

Gabriel Dawe, binlerce renkli iplik kullanarak ışık oyunlarını andıran bir işe imza attı. Renkli iplerin bu ahengine inamayacaksınız.

Meksikalı sanatçı Gabriel Dawe, şimdiye kadar yaptığı karma medya işleriyle ismini sıkça duyduğumuz bir isim. Dawe, yeni çalışmasında ise kırılmış ışıklardan ve binlerce renkli ipten oluşan eserler üretmiş.

Mekana uygun işler üreten Dawe, renkli iplikleri geometrik bir şekilde dizmeye ve ipliklerin gergin olmasına özen göstermiş. Uzaktan bir slayt yansıması gibi görünen bu renkler, yakından bakıldığında ne kadar önemli bir ince işçilik olduğunu da gösteriyor.

Dawe’in en son imza attığı ‘Plexus No. 35’ isimli çalışması da önceki işleri gibi seyirciyi anında etkisi altına alıyor. Ohio’da bulunan Toledo Sanat Müzesi’nin Great Gallery bölümünde sergilenen çalışma, binlerce parlak renkli ipin birleşiminden oluşuyor. Sergileme alanında bulunan dünyaca ünlü sanat eserlerine de ilginç bir fon oluşturan bu gökkuşağını, 22 Ocak 2017’ye kadar görebilirsiniz.

gabrieldawe_02 gabrieldawe_03 gabrieldawe_09 gabrieldawe_11 gabrieldawe_07 gabrieldawe_05 gabrieldawe_10 gabrieldawe_08 gabrieldawe_06 gabrieldawe_04


Önerilen yazılar