Bir Gisele in Daha Sonuna Geldik

Gisele Bündchen podyumlara veda etse de kendine has stili, imza atacağı yeni projeler ve marka işbirlikleriyle daha uzun süre adından bahsettirecek gibi görünüyor.

Gündem bir süredir podyumları bıraktı bırakıyor haberleriyle çalkalanırken, Sao Paulo Moda Haftası ndaki Colcci defilesinde, son catwalk una çıkan dünyaca ünlü model Gisele Bündchen in vedası, tüm moda dünyasını yerinden oynattı. 1990 yılında adım attığı moda sahnesine, “Vücudum mankenliği bırakmamı istiyor. Bu kararım sayesinde başka projelere vakit ayırabileceğim” sözleriyle veda eden güzel model, pek çok başarıyı sığdırdığı kariyeri, örnek evliliği, mutlu aile hayatı ve mükemmel fiziği ile hala ilk günkü kadar büyüleyici.

gisele_840x600

14 yaşından beri boy gösterdiği sayısız defile ve yaptığı ünlü marka işbirlikleri ile adını tüm dünyaya duyuran Alman kökenli Brezilyalı model, senelik 47 milyon dolara ulaşan kazancıyla Forbes ve Guinness Rekorlar Kitabı na göre sekiz yıldır dünyanın en zengin süper modeli ünvanını kimselere kaptırmıyor. Amerikan futbol oyuncusu Tom Brady ile olan evliliğinden, Benjamin (5) ve Vivian (2) isimlerinde bir oğlan ve bir kız çocuk sahibi olan ünlü modelin, podyumlardan ayrılış sebebi olarak kendisine ve ailesine daha fazla vakit ayırmak istediği konuşuluyor. 34 yaşındaki Gisele Bündchen in basına jübile kararını açıklarken, “Bardak dolmuşsa üstüne fazla bir şey ekleyemezsiniz. Ben de bardağıma yeni şeyler doldurmak için bardağımı boşaltıyorum” sözleri bu dedikoduları doğrular cinsten.

 

Kariyerine 1990 yılında başlayıp birçok defile, dergi kapağı ve 20 den fazla ülkede Marc Jacobs, Dolce & Gabbana, Christian Dior, Chanel, Balenciaga gibi pek çok ünlü markanın reklamlarında yer alan başarılı model, Brezilya da gerçekleştirilen Elite Look of the Year yarışmasında aldığı ikincilik ve ardından 1999 yılında Vogue dergisi tarafından Vogue Yılın Modeli ilan edilmesiyle, kariyer basamaklarını hızla çıkma şansını yakalayanlardan. Dünyanın en güzel kızı olarak lanse edilip, 2000 yılında Rolling Stone dergisine kapak olmayı başaran dünyadaki dördüncü model ünvanını alarak ününe ün katan süper model, o dönem arka arkaya dört sene boyunca Vogue dergisinin 10 dan fazla kapağında yer alarak, Kate Moss un bile rekorunu kırmasıyla da dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü modelin hayatındaki dönüm noktalarından biri de Victoria s Secret melekleri arasına seçilip, kusursuz vücuduyla Heidi Klum un tahtını salladığı yıllar. 2000 senesinden 2007 nin ortalarına kadar devam eden bu büyüleyici melek serüveninin, Gisele in dünyanın en çok aranan yüzü olmasında büyük rol oynadığı kesin. Tam da bu dönemlere denk gelen ve basında büyük yankı uyandıran Leonardo Di Caprio aşkıysa, Gisele denince ilk akla gelenlerden.

Gisele_Bundchen_Vogue_Paris_November_2013_2_840x600

Kendi stilini öne çıkartarak satışa sunduğu Ipanema Gisele Bündchen Sandaletleri ile 2001 yılından bu yana tüm dünyada 100 milyon adetten fazla alıcıya ulaşan top modelin, podyumlara veda ettikten sonra imza atacağı yeni projeler ve marka iş birlikleri daha şimdiden moda koridorlarının trend topikleri arasında başı çekiyor. 2004 yılında Queen Latifah ve Jimmy Fallon ile birlikte rol aldığı Taxi ve 2006 yılında konuk oyuncu olarak girdiği Şeytan Marka Giyer filmleri de geçmişte başarılı modelin mankenlik dışındaki becerilerine işaret ederek, beklenmedik vedasının bir elveda olmayacağının sinyalini veriyor.

İpek Ersoy

 


Önerilen yazılar