Bir Tatlı Huzur…

Mehtap Elaidi, İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunu çocukluğunun geçtiği 60’lı ve 70’li yılların Kalamış’ına ithaf etti.

Türkiye’nin moda alanındaki en önemli organizasyonlarından biri olan Fashion Week Istanbul, geçtiğimiz hafta üçüncü kez konuklarını dijital olarak ağırladı. 38 tasarımcının koleksiyonlarını sergilediği FWI kapsamındaki en dikkat çekici dijital moda şovlarından biri de bizi 60’ların ve 70’lerin Kalamış’ına, nostaljik bir yolculuğa çıkaran Mehtap Elaidi’ninki oldu.

Mehtap Elaidi, #KALKHEDONRIVIERA adlı İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunda bizi bir anılar yolculuğuna çıkardı. Koleksiyonda, sokakta oynayan çocuklarla, yalı apartmanlarından kayıklarıyla denize açılan gençlerle, Moda Deniz Kulübü’nün balolarına katılan çiftlerle, yelken kulübünde Boğaz’ı keşfe çıkanlarla, zamanda durmuş bir Kalamış hayal etmiş modacı.

Tüm bu ilham kaynakları, Mehtap Elaidi ve ekibinin çizdiği çapa, şeytan minaresi ve kayık desenlerinde ve kumaşlara işlenen farklı nakışlarda vücut buldu. Çizgili desenler, halat detayları, lacivert ve beyazın birlikteliği, yelken kumaşını andıran kumaşlar ve tasarımlarda kullanılan süvari yaka detayları koleksiyonun denizci temasına göndermeler arasındaydı. Konforu odak noktasına oturtan markanın imzası niteliğindeki hacimli silüetler de yine koleksiyonda hakimiyetini sürdürdü. Tamamlayıcı bir tezat oluşturmak için vücuda oturan modeller, bu hacimli ve geniş kalıplara eşlik etti veya şık ipek kumaşlar ile dökümlü keten kumaşlar bu tezatı kuvvetlendirmek için bir arada kullanıldı. Çocuk çizimlerini andıran nakışlar ve renkli püskül detayları Kreatif Direktör Mehtap Elaidi’nin gençliğine ve çocuksu bir neşeye gönderme yaptı.

Koleksiyon yine nostaljik detaylara sahip bir filmi ile sunuldu. Film günümüz Kalamış’ında başlıyor ve bizi zamanda geriye doğru bir yolculuğa çıkarıyor.


Önerilen yazılar