Boğaz’ın Eğlence Hattı

Boğaz kıyıları her geçen gün daha da hareketleniyor. Yeni açılan eğlence mekanları ve modası hiç geçmeyenler yazımızda.

Boğaz dendiğinde akla genelde rakı ve balık ikilisi gelse de bu algı giderek değişiyor. Bunun sebebi de sabahın ilk saatlerine kadar açık eğlence mekanlarının, DJ ya da canlı müzik performanslarıyla geceye hareket katan kulüplerin sayısının artması… Boğaz hattındaki eğlence trafiğini yoğunlaştıran en popüler mekanlarla tanışmaya hazır mısınız?

Popülist, Bebek

Bomonti’deki hakimiyetini Boğaz’a doğru genişleten Popülist, yeni açılan Bebek şubesinde de kendi ürettiği lezzetli biralarından, biranın yanında nefis giden atıştırmalıklarından ve eğlenceli atmosferinden hiçbir şey kaybetmiyor. Ayrıca Superbowl ve Akademi Ödülleri gibi sabahlamaya değer etkinliklerde de kapılarını açık tutarak bu özel programları izlemek isteyen herkesi bir araya topluyor.

La Boom, Emirgan

Emirgan’da Boğaz’ı gözlerinizin önüne serecek şekilde konumlanmış La Boom günün her saati keyfini çıkaracağınız bir mekan. İster hafta sonu brunch’ı, ister iş çıkışı arkadaşlarınızla sohbet eşliğinde birkaç kadeh, ister hafta sonu geç saatlerde müziğin yükselen sesiyle eğlence, hepsi için ideal bir mekan La Boom.

Angie, Bebek

Boğaz’ın gece kulüpleri arasından canlı müzik performanslarıyla sıyrılan Angie, sahnesinde güçlü vokalleri ağırlıyor. Her akşam dolu olan mekan, harika kokteylleri, şimdiden müdavim diye adlandırabileceğiniz kitlesi ile kaliteli müzik dinleyip eğlenceli bir gece geçirmek için ideal bir seçim.

Any, Arnavutköy

Arnavutköy iskelesinin hemen yanında bulunan uğrak bar Any, akşam üstü kokteylleri ile konuklarını sakin bir geceye davet ederken hafta sonları DJ performanslarıyla ortamı ısıtıp parti sever kitleyi eğlendiriyor. Brunch menüsüyle de kendine büyük bir hayran kitlesi edinen mekanın Pazar akşamları sahnesinde canlı müzik performansları oluyor.

Luzia, Arnavutköy

Berlin’den sonra İstanbul’da açtığı mekanıyla Luzia, Arnavutköy’ün ilk gece kulüplerinden. Hem yerli hem yabancı DJ’leri ağırlayan iki katlı mekan Berlin’in cool havasından esinlenen salaş görüntüsü, rahat dekorasyonu ve leziz kokteylleriyle öne çıkıyor.

Alexandria Cocktail Bar, Arnavutköy

Özellikle güzel havalarda konuklarını muhteşem bir Boğaz ve köprü manzarasıyla ağırlayan Alexandria Cocktail Bar, adından da anlaşılacağı üzere, dünyaca ünlü barmen Osman Baycan’ın hazırladığı kokteylleriyle öne çıkıyor. Bal peteklerinden esinlenen bar tasarımı, gecenin ilerleyen saatlerinde eğlencenin hızının giderek yükselmesiyle de hafta sonları başta olmak üzere her daim kalabalık bir eğlence mekanı.

Ruby, Ortaköy

Boğaz’ın tam kıyısında yer alan Ruby, her gün kapılarını 5’te açıyor. Konuklarına Akdeniz ve Türk mutfağından leziz örnekler sunan Ruby’de her hafta değişen DJ performansları sizi sabahın erken saatlerine kadar eğlendiriyor. Mekana özel kokteyller de gecenin lezzetleri ve renkleri olarak hafızalarda yer ediyor.


Önerilen yazılar