Bond’un Favori Saati

Kraliçenin Hizmetinde filminin 50. yılını kutlayan Omega, 007 Bond’u çağrıştıran detaylarla dolu bir modele imza attı.

Omega, klasi̇k Bond fi̇lmi̇ Kraliçenin Hizmetinde’ni̇n 50. yılını kutlamak üzere sürprizlerle dolu bir Seamaster Diver 300M modelini tanıttı.

Omega’nın paslanmaz çelik yeni 42 mm Seamaster Diver 300M modeli, ajanın kod adı 007’den esinlenerek sadece 7,007 adet üretildi.

Saatin siyah PVD kaplamalı siyah seramik ekranında spiral dekorlu bir tabanca namlusu ve ortasında 9mm’lik mermi motifi yer alıyor. Saat kasasının yan tarafında ise üzerine sınırlı üretim numarasının işlendiği 18 ayar altın bir plaka yerleştirmiş. 18 ayar altın sadece burada değil, içinde Bond ailesinin armasından esinlenilen ve saat 12 konumunda yer alan indeks de dahil olmak üzere tüm ibre ve indekslerde kullanılmış.

Ayrıca her ayın 7. gününde, tarih penceresinden görülen 7 rakamı 007 logosu ile aynı fontu kullanıyor. 10 konumundaki indeks üzerinde gizli bir ‘50’ yer alıyor ve bu ancak Super-LumiNova içinde gizli bir imza olarak gece karanlığında ortaya çıkıyor.

Siyah kauçuk kayışla sunulan Omega’nın Bond saati, Master Chronometer sertifikasına sahip. Saat, silah namlusu dekor detayı ve mermi ucu formunda butonların yer aldığı şık siyah bir kutu içinde sunuluyor.

Bond ile Omega’nın arasındaki bu bağ 1995 yapımı GoldenEye filmine dek uzanıyor. Bu filmde ajanın kendine ait Seamaster Diver 300M saatiyle ekranda ilk kez görüldüğü dönemden bu yana James Bond tarafından Omega saatler kullanılıyor.

Omega CEO’su Raynald Aeschlimann yeni Bond saati için “Klasik bir Bond filmine ve sinemanın en ikonik karakterlerinden birine uygun bir övgü objesi,” tanımını yapıyor ve ekliyor “Bu olağandışı saatin, zarif ve Bond ile alakalı özellikleri sayesinde koleksiyonerler ve Bond hayranları arasında çok popüler olacağı kesin.”

Kraliçenin Hizmetinde filminin 50. yılını kutlayan bir başka marka ise geçtiğimiz aylarda tanıttığı özel otomobil modeliyle Aston Martin olmuştu.

Ajan Bond karizmasıyla sinema perdelerini etkilediği kadar moda ve tasarım dünyasını da etkilemeyi sürdürüyor.

 


Önerilen yazılar