Bond’un Rol Arkadaşı

No Time To Die’da rol alan Land Rover Defender V8, filme özel edisyonuyla karşınızda!

James Bond filmlerinin en önemli aktörlerinden biri de filmlerde yer alan araçlar. Birçok lüks model bu filmlerden sonra ikonlaştı. İngiltere kraliyet gizli servisi ajanı Bond’un yakında vizyona girecek yeni filmi No Time To Die’ın trailer’ını izlediğimizde de, heyecan dolu sahnelerde Land Rover Defender’ları görebiliyoruz.

İngiliz otomobil üreticisi Land Rover sadece No Time To Die’a katkı yapmakla kalmayıp serinin hayranlarını da unutmamış ve filmde göreceğimiz araçlardan ilham alan, özel bir edisyon tasarlamış. Land Rover’ın SVO Bespoke departmanının imzasını taşıyan bu özel model, tıpkı filmde yer alan gizli moddaki araçlar gibi simsiyah bir renge sahip. Yeni Defender V8’in altyapısını taşıyan araçlar, dört kapılı, geniş gövdeleriyle hem gizli ajanlara hem de diğer tüm yolcularına lüks bir konfor sunuyor.

Kaportasının altında, 5.0 litrelik supercharged V-8 motor yer alıyor. Aracın maksimum hızı saatte 240 km iken, 625 Nm’lik çekiş gücü üretebiliyor. Süspansiyon ve şanzıman ayarı sayesinde son derece çevik olan araç, 0 km’den 100 km’ye 5.1 saniyede çıkabiliyor.

Tıpkı filmdeki Defender’lar gibi, Bond edisyonu da 22 inç’lik Luna Gloss Black alaşım jantlara sahip, Xenon Blue rengindeki ön fren kaliperleri ise bu sert siyahla harika bir kontrast oluşturuyor. Bu özel edisyonun birçok yerinde Defender 007 armasını görmek mümkün. Dokunmatik ekranlı bilgi eğlence sistemi de özel bir Bond animasyonu sunuyor.

İki İngiliz markasının 38 yıllık iş birliğini kutlayan aracın fiyatı ise 114.600 USD olacak.


Önerilen yazılar