Brandtech: Ayın Teknolojileri

Bu ay teknoloji köşemizde  çok yakında evlerimize girecek olan hologram teknolojisi; lüksün simgesi sayılan Vertu’nun yeni modeli ve su sporlarıyla uğraşanların tam da aradıkları saat Garmin Quatix 3 hakkında tüm detayları okuyabilirsiniz.

Birkaç sene öncesine kadar gerçekleşmesi hayal gibi görünen birçok teknoloji, artık evlerimize girmek için sıra bekliyor. Bunlardan birisi de hiç kuşkusuz hologram teknolojisi. Daha önce bazı konserler vasıtasıyla haşır neşir olduğumuz hologramların, artık salonlarımıza girecek kadar gelişmiş olması kuşkusuz büyük bir gelişme. Konuyla ilgili ürünlerin en ilginçlerinden birineyse, detaylarını aşağıda da okuyabileceğiniz gibi Kickstarter’da rastladık. Ayrıca bu ay lüks telefon tutkunlarını epey sevindirecek bir haberimiz de var: Vertu’nun Bentley ortaklığıyla geliştirilen yeni modeli Signature Touch for Bentley duyuruldu. Bakalım fiyatı en az 9000 dolar olması beklenen, tamamen el yapımı yeni Vertu, hangi şanslıların ceplerinden çıkma şerefine erişecek?

Hologramlar Evinize Geliyor

TV, tablet ya da dizüstü bilgisayar gibi ekranlardan gelen videoların holograma dönüştürülmesi fikri kulağa nasıl geliyor? Eğer fikir hoşunuza gittiyse, Holovit evlerinizdeki yerini almaya hazır. Üstelik hologram olarak seyredilebilecek 1000 adet video linkiyle birlikte. Ayrıca dilerseniz GooglePlay, App Store ve Holovit’in internet sitesinden indirilebilecek holografik Battle video oyununun da sahibi olabiliyorsunuz. Bu hologramların evlerinize nasıl gireceğiyle ilgili kafanızda hala soru işaretleri varsa, buyurun aşağıdaki linki tıklayın. www.kickstarter.com

 

Vertu Lüksü Bir Kez Daha Tanımlıyor

Vertu’nun İngiliz lüks otomobil şirketi Bentley ile birlikte geliştirdiği telefon Signature Touch for Bentley, resmi olarak duyuruldu. Vertu-Bentley iş ortaklığının meyvesi olan yeni model, bir Vertu klasiği olan asil görünüşünü bu kez biraz da üzerinde yer alan üç boyutlu Bentley logosuna borçlu. Ancak tabii ki en az 9000 dolarlık fiyat etiketinin hakkını verecek çok sayıda üstünlüğü de gövdesinde taşıyor. Vertu’nun şimdiye kadarki en parlak ekrana sahip olduğu söylenen yeni modelinde üst düzey ses kalitesi için Dolby Digital Plus ses teknolojisi ve tabii ki sadece Vertu telefonlarına has uygulamalar, teknik özellikler arasında. Tamamen el yapımı olan Signature Touch for Bentley’in diğer teknik özellikleri ise henüz belli değil.

 

Su Sporu Meraklılarına Akıllı Saat

Garmin’in yeni saati bu kez özel olarak su sporları meraklıları düşünülerek tasarlanmış. iOS ve Android akıllı telefonlardaki yardımcı uygulamayla bağlantılı olarak çalışan saat üzerinde hız, sıcaklık, derinlik ve rüzgar gibi denizciler için önemli bilgilere anında ulaşılabiliyor. Ayrıca yelkencilerin hızını ve gittikleri mesafeyi de gösterebilen Quatix 3 adlı cihaz, aynı zamanda koşu, yürüyüş, kayak ve golf gibi sporların da takibini yapabiliyor. 100 metre derinliğe dayanıklı olan ve GPS modunda 20 saate kadar dayanabilen yeni zaman ölçeriniz normal saat olarak kullanıldığında ise tam 6 hafta boyunca şarja ihtiyaç duymuyor. Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Quatix 3’in fiyat etiketinin ise 600 dolar olacağı belirtiliyor.


Önerilen yazılar