MAKALE

Bu Oteller Küçük, Gizli ve Farklı!

Bu Oteller Küçük, Gizli ve Farklı!

Bu oteller konfor ile karakteri bir araya getiriyor ve kendileri küçük de olsa misafirlerine başka yerde yaşayamayacakları bir deneyim yaşatmalarıyla hafızalarda büyük izler bırakıyor.

Bazı güzellikler ‘Ben buradayım,’ demeye gerek duymaz. Tıpkı bazı ayrıcalıklı otellerin tüm konforunu sıradan bir girişin arkasına gizlemiş olması gibi. Dev resort otellerin ihtişamlı görünüşlerinin aksine, bu küçük ama eşsiz oteller, konuklarını içeri girdikten sonra büyülemeye başlıyor. Gizli saklı olmaları bu otelleri gözlerden uzak kalmak isteyen ünlülerin de tercihi yapıyor.  Dünyanın farklı şehirlerinden ‘gizli mücevher’ otellerin kapılarını aralamaya ne dersiniz?

Casa Madrid, Madrid

Opera Binası’nın tam karşısında, 18. yüzyıldan kalma tarihi bir apartmanın ikinci katına gizlenmiş Casa Madrid’de, yedi adet birbirinde farklı döşenmiş oda bulunuyor. Klasik bir otelden çok bir ‘lüks misafirevi’ gibi konumlanan otelin kütüphane, oturma odası gibi kendinizi evinizde hissedebileceğiniz alanları da bulunuyor.

Raphael, Paris

Raphael tüm detaylarıyla sizi birkaç yüzyıl öncesine yolculuğa çıkaracak. Tek tip odalara sahip otel zincirlerinin aksine, her biri farklı şekilde dekore edilmiş odaları ve diğer tüm alanlarıyla özel bir eve benzemek üzere tasarlanmış. Beş yıldızlı otelde hepsi birbirinden güzel seksen üç oda bulunuyor, ancak favorimiz dev terasından Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’ni doyasıya seyredebileceğiniz Eiffel Tower Suit oldu.

11 Cadogan Gardens, Londra

Chelsea semtinin süslü caddelerinde sıralanan, Viktoriya döneminden kalma kırmızı tuğlalı binalardan birinin arkasında sizi benzersiz bir konaklama deneyimi bekliyor. 56 odalı bu lüks butik otele girdiğinizde, resepsiyonda karşılandığınız andan itibaren unutulmayacak bir tatilin sizi beklediğini hissediyorsunuz. Eski kitapları karıştırabileceğiniz kütüphanesi, İngiliz beş çayı geleneğini yaşayabileceğiniz, şömineli, zarif odasıyla konaklamanızı başından sonuna dek özel kılacak bir otel 11 Cadogan Gardens.

Chateau Eza, Nice

Fransız rivierasının nefes kesen panoramik manzaralarını, 9. yüzyıldan kalma, sakin ve huzurlu Eze köyündeki dört yüz yıllık Barok bir şatoda izleme şansını sunuyor size bu otel. Akdeniz ve Fransız mutfağından lezzetlerin sunulduğu Michelin yıldızlı bir restoranı da barındıran otelde yalnızca on oda bulunuyor. Akdeniz’in masmavi sularında yüzmek isterseniz, otelin özel plajı da sizi bekliyor.

Villa Casa Casuarina, Miami

Bir zamanlar Gianni Versace’nin dolaştığı bahçelerde dolaşmak isterseniz Miami’nin en ünlü bulvarında bulunan Villa Casa Casuarina’da konaklama deneyimini yaşamalısınız. 1930’larda inşa edilen bu görkemli malikane, 1992’de Versace’nin burayı satın almasıyla birlikte, ünlü İtalyan tasarımcının zevkiyle sil baştan dekore edildi. Şimdiyse heykellerle süslü bahçeleri, altın fayanslı yüzme havuzu ve on süit odasıyla misafirlerine hem lüks hem de eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatıyor.


Önerilen yazılar