Bu Yazın Yıldızları

Tatilde rotanızı Bodrum ya da Çeşme’ye çevirecekseniz, bu sezonun en yeni, en iddialı ve en ‘in’ mekanlarına mutlaka göz atmalısınız!

Önce Bodrum’la başlayalım. Lezzetli bir menü arayışındaysanız bu yaz açılan Martinez Türkbükü’nde Akdeniz mutfağından örneklerin ve sushilerin tadına bakabilirsiniz. Sushi demişken Mandarin Oriental’de yer alan Kurochan by Loki de mutlaka denemeniz gereken bir Uzak Doğu restoranı. Bodrum’un ünlü mekanı Maçakızı ise hem dekorasyonu hem de menüsündeki değişikliklerle öne çıkıyor. Akdeniz mutfağı için bir başka alternatif Serafina Mare. Yalıkavak Marina’da bulunan Fenix ise Güney Amerika mutfağı ile Bodrum’daki buluşma noktanız olacak.

Gelelim Bodrum’un eğlence hayatının bu yazki yıldızlarına. Yine Yalıkavak Marina’da bulunan Angie’de, Baran Bayraktar, Zeynep Bastik, Alya ve Murat Çekem gibi isimler sahne alıyor. Martinez Türkbükü’nde ise Seçil Akmirza ve İskender Paydaş’ı dinleyebilirsiniz. Serafina Mare’de, Ali Sayar ve Doğuş Çabakçor’lu geceler, Kuum Hotel’deki People’da ise Deniz Seki, Cenk Eren ve Berkay’ın performansları dikkat çekenlerden. Sabahın ilk ışıklarına kadar dans içinse adres yine Eva Klein. Elektronik müziğin en kaliteli yerli ve yabancı isimleri, yenilenen dekorasyonuyla Eva Klein’a konuk oluyor.

Şimdi Çeşme’ye doğru yol alıyoruz. Çeşme’de bu yaz en çok konuşulan beach club Dalyan’da yeni açılan Momo Beach. Bohem bir havaya, leziz çeşitlerle dolu yemek ve kokteyl menülerine sahip. Cumartesi günleri plajda Murat Tokuz setin başına geçiyor.

Bir başka eğlenceli plaj olan Spiaggia Grande, bu sene Cabaret Grande adlı yeni sahnesinde renkli sahne şovlarını ve sürpriz sanatçıları ağırlıyor. Geçtiğimiz yılların favori beach club’larından Before Sunset de yenilenen yüzüyle konuklarına merhaba diyor.

Sağlıklı ve leziz bir kahvaltı için smoothie bowl’larıyla ünlü Misk Alaçatı harika bir seçenek. Akşam üzeri manzara keyfi içinse Alaçatı’nın manzarasına kuş bakışı bakan Terrace’ı tercih edebilirsiniz. Alaçatı’da gece hayatının kalbi bu yaz bohem ortamıyla Bedevi’de atıyor. İlginç dekorları, yerli ve yabancı DJ’leriyle özellikle etnik müzik meraklılarını mutlu ediyor. Burada eğlence gece geç saatlere kadar devam ediyor.


Önerilen yazılar