Burberry Sonbahara Hazır

Sonbahar kış reklam kampanyasından paylaştığı ilk görüntüler, Burberry’nin ıslanmaktan korkmadığını kanıtlıyor!

Yağmurun daha sık yağmaya başladığı, güneşin bazen bulutların ardından çıkmadığı günlerdeyiz, diğer bir deyişle sonbahar kapımızda. Sonbahar yağmurlarına karşı önlemlerinizi stil sahibi bir biçimde almanız için size fikir verecek reklam kapmanyasından ilk görüntüler birkaç gün önce Burberry tarafından paylaşıldı. Üstelik klasik İngiliz moda markası bu sezon hem geleneksel bir çizgiye sahip hem de modern ve dinamik tasarımlarıyla her tarza hitap etmeyi amaçlıyor. İki farklı fotoğrafçı ile yapılan iki ayrı çekim de bunun en güzel kanıtı.

Londra Moda Haftası’nda tanıttığı Tempest adlı 2019 Sonbahar Kış koleksiyonunun defilesinde, biri klasik diğeri yenilikçi olmak üzere iki farklı karakterde tasarımları sergileyen marka, koleksiyonun lookbook’unu yaratırken de bu iki farklı karakteri, biri denizin sunduğu doğal fonun önünde diğeriyse teknolojiyle dolu bembeyaz bir stüdyoda olmak üzere iki bambaşka perspektifle sunuyor.

Gigi Hadid, Sora Choi ve Irina Shayk gibi ünlü modellerin poz verdiği kampanyanın ilk çekimi Danko Steiner imzasını taşıyor. Deniz, klasik silüetleri çerçevelerken ışık oyunları ve aynadan küpler de fotoğraflara başka bir boyut katıyor. Natürel renklerdeki trençkotlar, monogramlı aksesuarlar ve klasik takımlar plaj atmosferiyle kontrast yaratıyor. Fotoğraflarda ayrıca Burberry’nin yeni iki çanta modeli Lola veTitle da yer alıyor.

İkinci çekim ise Nick Knight tarafından gerçekleştirildi ve bu çekimde modeller, bir stüdyoda ellerindeki kameralarla doğal pozlar verdi. Bu çekimdeki koleksiyon ise sokak modasını temsilen oversized montlar, püsküllü elbiseler ve western esintili gömleklerle, yeni nesli temsil ediyor. Knight modellere poz verdirmek yerine daha gerçekçi biçimde davranmalarını tercih ettiğini ve böylelikle gençlik enerjisini yansıtmayı amaçladığını söylüyor. Modellerin ellerindeki kameralar ise sosyal medya ve selfie çağına göz kırpıyor.

Burberry Tempest koleksiyonunun bir yüzü son derece klasik bir stile ve diğeri sokak modasına dönük, tıpkı markanın doğduğu İngiltere kültürünün ta kendisi gibi.


Önerilen yazılar