Cadillac’tan Haber Var

Escalade ailesinin beşinci jenerasyonu gücünü ileri teknolojiden alıyor.

Bugüne dek Amerikalı lüks otomobil markası Cadillac için son teknolojik gelişmeleri yakından takip edip otomobil modellerini bunlara göre yenilediğini söylemek pek de mümkün değildi. Ancak geçtiğimiz günlerde tanıttığı 2021 Escalade adlı SUV modeli marka için bir dönüm noktası niteliğinde.

İlki 22 yıl önce tanıtılan Escalade ailesinin beşinci jenerasyonu olan ve yeni teknolojilerle donatılarak model, Cadillac markasına taptaze bir soluk getiriyor.

Aracın lüks deriler ve gerçek ahşapla tasarlanmış iç bölümü 4,2 inçlik bir sürücü ekranı, 16,9 inçlik bir multimedya ekranı ve 7,2 inçlik, toplamda 38 inç’e ulaşan bir bilgi paneline sahip. 4K televizyonların iki katı piksel yoğunluğuna sahip olduğu açıklanan OLED ekranlar sürücüye yolculuğu izleme ve aracın durumunu takip etme olanağını vermenin yanı sıra zengin eğlence seçenekleri de sunuyor.

Bu eğlence sistemine AKG’nin 36 hoparlörlü eşlik ediyor. Seste kaliteye tutkun herkesi memnun edecek bu ses sistemi opsiyonel, ancak standert pakatte de yine AKG imzalı 19 hoparlör ve bir subwoofer yer alıyor.

SUV’un bir diğer büyük yeniliği de yarı-otonom Super Cruise modu. Seviye 2 otonom sürüş sistemi ile Escalade, sürücü müdahelesi olmaksızın otobanda saatlerce ilerleyebiliyor.

Escalade’da 6,2 litrelik V8 motorun yanı sıra 3.0 litrelik altı silindirli turbo dizel motor seçeneği de yer alıyor. Bu Amerika’da üretilen tam boyutlu SUV modelleri için bir ilk olma niteliği taşıyor.

Yeni Escalade’ın bu yılın sonlarında satışa sürülmesi bekleniyor, Cadillac henüz fiyat konusunda bir açıklama yapmamış olsa da tahminler aracın, bir önceki Escalade gibi, yaklaşık 77 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını söylüyor.

 


Önerilen yazılar