MAKALE

Cezayir’de Işıl Işıl, Lezzetli Bir Yaz

Cezayir’de Işıl Işıl, Lezzetli Bir Yaz

İstanbul Beyoğlu’nun popüler mekanı Cezayir, bahçesini yaza hazırladı. Şehrin kaosundan sıyrılmak ve güne huzurlu bir şekilde başlamak için bu yaz Cezayir’e mutlaka şans verin.

Güne iyi bir kahvaltıyla başlamak veya günü, ruhunuzun derinlerine işleyecek muhteşem caz melodileriyle sonlandırmak kulağınıza hoş geliyorsa, Cezayir’in yaz için hazırlanan bahçesi kesinlikle aradığınız yer. Şehrin tam merkezinde, yeşilliklerin ortasında, asırlık ağaçların gölgesinde serin bir yaz geçirmek istiyorsanız, Cezayir’e mutlaka uğramalısınız.

cezayir_04

Bu huzurlu mekanda fırından yeni çıkmış ürünlerin mekanı saran mis gibi kokusu eşliğinde, bol çeşitli kahvaltıyla tıkabasa doyacak; güne şehrin kaosundan sıyrılıp, sanki tatildeymiş gibi rahat bir kafayla başlayacaksınız. Dilerseniz Cezayir’in mevsimlik, taze tatlarla dolu ‘Cezayir Tadım Menüleri’ni deneyebilir;  yaratıcı mutfak ekibinin farklı tatları birleştirerek oluşturduğu bu lezzetlerle midenize ziyafet çektirebilirsiniz.

Menüde pastırmalı humus, muhammara, steak tartar gibi soğukların yanında mücver, ızgara ahtapot başlangıçları, ızgara bonfile, somon gravlax ve ossobucco gibi ana yemekler ve caydırıcı tatlılar bulunuyor. Size de yemesi düşüyor! Akşamları ise leziz yemeklere Onur İpek, Paa Çeliker ve Erhan Öztürk’ten oluşan Trio eşlik ediyor.

cezayir_06 cezayir_09