Chanel, Monte Carlo Kumsallarında

Chanel Resort koleksiyonunun sofistike silüetleri, spor giyim ile modern zarafeti Akdeniz kokulu bir defilede birleştirdi.

Monte Carlo dendiğinde aklınıza ne geliyor? Akdeniz, casino’lar, cazibeli kadınlarla erkekler ve elbette ikonik bir Formula 1 pisti! Chanel’in artistik direktörü Virginie Viard da, Monte Carlo ile ilgili tüm bu ‘klişeleri’ ve burada Karl Lagerfeld ile beraber efsane modacının muhteşem villası La Vigie’de geçirdiği zamanlara ait anıları bir araya getirip markanın Resort 2023 koleksiyonunu ortaya çıkarmış.

Monte Carlo Beach Hotel’in kumsalında gerçekleşen defilede F1 etkisi, koleksiyondaki sürücü ve tamirci tulumlarında hemen etkisini gösteriyordu; elbette bu tulumlar payetlerle kaplıydı! Ayrıca yarış bayrağı desenli şifon eteklerle elbiseler ve dama desenli üstler de yine asfalta göz kırpan detaylar arasındaydı.

Aksesuarlara baktığımızda ise bir kask şeklinde tasarlanmış çantalar ve gerçek sürücü kaskları yine bu dünyanın en önemli motor sporları yarışına adanmış detaylardandı. Ayrıca boksör şortları, biker ceketler, kriket kazakları ile tenis raketleri, resort koleksiyonunun sportif tarafını oluşturuyordu.

Monte Carlo’da yaşamış ünlü fotoğrafçı Helmut Newton ve onun objektifinden yansıyan kadınların koleksiyondaki etkisi ise seksi tişört elbiseler ve mini şortlarla oldu. Métiers D’art zanaatkarlarının mucizevi yetenekleri de ipek çiçeklerle tasarlanmış buketler, kuş tüyleriyle süslenmiş gece elbisleri ile çiçek nakışlarında görülebiliyordu.

 


Önerilen yazılar