Cruise Yolculuğunun Gurme Hali

Her gün farklı bir Michelin yıldızlı restoranın lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz gastrominin zirvesinde bir tur.

Fransa’nın gastronomik cennetleri Burgundy ve Beaujolais bölgelerinde tamamen size özel lüks bir tekneyle dolaşarak bir hafta geçirmek her gurme gezginin hayallerini süsleyecek bir seyahat. Kısa süre önce LVMH tarafından satın alınan lüks seyahat firması Belmond tarafından tasarlanan bu özel yolculuğun en ayrıcalıklı tarafı ise bölgedeki Michelin yıldızlı restoranların lezzetlerini deneyimleme şansı.

Bir hafta süren Epicurean Burgundy: A 12-star cruise adlı yolculuk St-Jean-de-Losne’dan Lyon’a kadar uzanıyor. Yolculuğun adından da anlaşılacağı gibi, sadece bir hafta boyunca toplamda 12 Michelin yıldızına ‘dokunmuş’ oluyorsunuz.

Altı farklı restoranın kimisi bir, kimisi iki, kimisi ise Michelin rehberinde ulaşılabilecek en yüksek yıldız sayısına, yani 3 yıldıza sahip.

Her gün Burgundy mutfağından lezzetleri kendilerine has teknikleriyle hazırlayıp sunan bir şefin yemeklerini tadabileceğiniz bu son derece özel yolculuğun zirvesi, kolay kolay rezervasyon yapılmayan bu restoranların her birini ardı ardına deneyebilme şansı olsa da, 12 kişiye kadar misafir ağırlayabilen mavna ve tamamen size özel hizmet eden mürettabat da seyahate ayrı bir lüks seviyesi katıyor.

Elbette mavnanın sakince süzüldüğü kanallardan, etraflarındaki pastoral güzelliklerden ve kartpostal gibi kasabalardan bahsetmemek olmaz. Yolcular, doğal güzellikleri doya doya deneyimlemek için teknedeki bisikletleri kullanabiliyor. Her gün molalar verilip kasabalar keşfediliyor. Keşişlerin şarap üretimine 12. yüzyılda başladığı Clos de Vougeot bölgesi ve 500 yıllık gotik yapı Hotel -Dieu de yolculuk boyunca görülebilecek tarihi yerler arasında.

Mavnada ayrıca yemek atölyeleri düzenleniyor ve şefler eşliğinde yerel pazarlar ziyaret ediliyor.

Yüksek lüks ve konfor seviyesine sahip bu yolculukta tüm transferleriniz de Belmond tarafından gerçekleştiriliyor. Kısacası size bütün duyularınızı açıp lezzetlerin, kokuların ve büyüleyici doğal ve kültürel güzelliklerin tadını çıkarmak kalıyor.


Önerilen yazılar