MAKALE

Daha Güçlü ve Daha Modern: Jaguar F-Type

Daha Güçlü ve Daha Modern: Jaguar F-Type

Jaguar’ın spor coupe modeli F-Type, makyajlanmış yeni modelleriyle markanın teknolojide ve tasarımda geldiği son noktanın habercisi.

İngiliz otomobillerinin en popüler süvarilerinden Jaguar, bir dizi güncellemeyle yenilediği F-Type modeline hem içeriden hem de dışarıdan çok sayıda yeni özellik eklemiş. Tasarımıyla kendi karakterini her zaman koruyan otomobillerden biri olan Jaguar, yeni modelde devrim niteliğinde değişikliklere gitmese de küçük dokunuşlarla otomobili zenginleştirmeyi başarmış. Tasarımdaki en önemli değişiklik ise ön ve arka tamponların yanısıra LED teknolojisine sahip farlar.

Jaguar F-Type’ta içteki değişiklikler ise gerçekten de etkileyici. Koltukların bir önceki modele göre çok daha hafif olduğu yeni jenerasyonda, koltuklar donanım seviyesine göre değişim gösterebiliyor. Bunların yanısıra çözünürlüğü ve geri bildirimi artırılan 8 inçlik Touch Pro ekran, trafik ve hava durumu bilgilerini verirken; ekran üzerinden akıllı park asistanı uygulamasına da doğrudan erişim sağlanabiliyor. Ayrıca GoPro aksiyon kamerası tarafından F-Type için geliştirilen ReRun isimli uygulama sayesinde yüksek kaliteli video kaydı, gerçek zamanlı performans verileriyle birlikte işlenebiliyor.

F-Type ailesinde dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip versiyonlar sadece otomatik şanzımanla satışa sunulurken, F-Type’ı manuel olarak kullanmayı tercih edenler arka tekerlekten itiş altyapısına sahip modeli tercih edebiliyor. Jaguar ayrıca 2017 model yılıyla birlikte F-Type’ın standart versiyonlarına ek olarak iki adet model varyasyonuyla karşımıza çıkıyor.


Önerilen yazılar