Deniz Kokulu Koleksiyon

Mary Katrantzou’nun yaz mevsiminin doludizgin ruhunu yansıtan resort koleksiyonu pozitif duygular yayıyor!

Sıcak kumlara havlumuzu serip güneşin tadını çıkaracağımız, etekleri hafif esintiyle uçuşan elbisemizle yaz akşamlarının keyfini süreceğimiz günleri özlemle bekliyoruz. Londralı tasarımcı Mary Kantrantzou da geçtiğimiz günlerde tam bu hayallerimize yakışacak yeni resort koleksiyonunu tanıttı.

Koleksiyon aynı zamanda modacının 10 yıl sonra plaj giyimine yönelik tasarladığı ilk koleksiyon olma özelliğini de taşıyor. Mary Mare adlı koleksiyonun bir diğer özelliği ise ilk defa 52 bedene de uygun giysiler içermesi. Katrantzou koleksiyonunda %100 doğal kumaşlar kullanmış ve her bedende iyi görünecek rahat silüetler tasarlamış.

Mayo ve bikiniler, kaftanlar, hem gündüz hem gece giyilebilecek elbiseler, uçuşan, konforlu pantonolar ile plaj havlusu, şapka ve ayakkabı gibi aksesuarlar içeren koleksiyonun en dikkat çekici taraflarından biri ise desenleri.

Katrantzou’nun arşivlerinden çıkardığı yolculuk ve yaz temalı desenleri bu koleksiyonun ruhuyla birebir örtüşmüş. Özellikle de Sicilya, Monte Carlo, Portofino, Nice gibi tatil beldelerinden nostaljik kartpostallar şeklinde tasarlanan baskılar ve bikinilerle mayoları süsleyen deniz kabukları ve mercanlar tam bir yaz coşkusu taşıyor. Böylece koleksiyondaki parçaları incelemek sanki unutulmaz bir yaz tatilinden kalan anılarımızı sakladığımız bir kutuyu açmışız hissini yaratıyor.


Önerilen yazılar