MAKALE

Dijital Cihazlarınızın Güvenliği Artık Her Şeyden ...

Dijital Cihazlarınızın Güvenliği Artık Her Şeyden Önemli!

Uzun süredir kuşkusuz herkes gibi sizin de en değerli eşyalarınız arasında dijital cihazlar. Peki onların güvenliğini sağlamak için neler yapıyorsunuz?

Tatile çıkarken yanınıza kaç adet dijital cihaz alıyorsunuz? Cep telefonu, fotoğraf makinesi, tablet, bilgisayar… Tüm bu teknolojilerin içinde özel bilgileriniz ve hatta neredeyse hayatınız var, bu nedenle bilgilerin güvenliği konusu, artık hiç olmadığı kadar önem arz ediyor.

Yapılan birçok araştırma, tatil dönüşü yaşanan sıkıntıların başında çalınan dijital cihazların geldiğini gösteriyor. Bu cihazların şifrelenmemesi ya da herhangi bir güvenlik yazılımı kullanılmaması, insan hayatında giderilemeyecek hasarlar yaratıyor. Üstelik çalınma gibi bir aksilik oluştuğunda notlar, fotoğraflar ya da uygulamalar gibi sizin için önemli programların açık olduğunu düşünsenize… İşte şimdi bu konunun ne kadar hassas olduğunu anlayabilirsiniz. Sonuçta bir yabancı telefonunuzla her şeyi yapabilir! Bu nedenle özellikle tatile çıktığınızda, cihazlarınıza hem çok dikkat etmeniz hem de onları her iki günde bir yedeklemeniz öneriliyor.

Ayrıca bazı güvenlik yazılım şirketleri, böyle durumlarda bilgilerinizi uzaktan silme gibi bir hizmet de sunuyor. Dijital cihazınıza ulaşmanın imkansız olduğunu düşünüyorsanız, bu oldukça iyi bir fikir olabilir.

dijitalcihazlar_01


Önerilen yazılar