Dikkat! 2000’ler Trendleri Geri Döndü!

Podyumlarda ve sokak modasında yeniden ortaya çıkan trendlerle 20 yıl öncesine dönmeye hazır mısınız?

Moda trendleri her zaman bir geri dönüş döngüsü içerisinde. Yakın zamanda 60’lardan 90’lar trendlerine dek farklı dönemlerin trendlerinin günümüz modasıyla iç içe geçip podyumlara, ünlülerin stil detaylarına ve sokak modasına adapte olduğunu gördük. Bu aralar ise belki de hiç ummadığımız bir dönem yeniden moda gündeminde: 2000’ler.

2000’lere adım atarken tüm dünya büyük bir heyecan içindeydi, bu sırada da televizyon ekranlarında ve o günlerin dergilerinde Britney Spears, Christina Aguilera ve Paris Hilton gibi ünlüleri sık sık görüyorduk. Bu nedenle o dönemin modası dendiğinde gözümüzün önüne ilk bu isimlerin stillerinin geldiğini söylemek mümkün. Şimdi ise modaevleri 2000’lerin stilini yeniden benimsemeye başladı ve Bella Hadid, Dua Lipa gibi günümüzün ünlüleri de bu trende katılmaya başladı. Bu beklenmedik ve belki de biraz erken geri dönüşün stil ipuçlarına göz atmaya ne dersiniz?

2000’ler dendiğinde ilk akla gelen şey belki de düşük belli pantolonlar. Eğer hazırsanız bu trend geri dönüyor. Hem skinny jean’ler hem etekler hem de kargo pantolonların belleri uzun zamandır olmadığı kadar aşağıda. Düşük beli tamamlamak için boyundan bağlamalı ya da askılı mini bluzlar ideal. 2000’ler ruhunu yakalamak istiyorsanız bunu bluzunuzu biraz daha ışıltılı bir modelden seçerek içinizdeki Britney Spears’i ortaya çıkarabilirsiniz!

Grafik yazılı tişörtler ve beyzbol şapkaları daha spor bir tarz yakalamak isteyenler için harika tercihler, eğer tercihinizi Versace’nin tasarımı gibi neon renklerden yaparsanız 2000’ler stiline biraz da 80’ler havası ekleyebilirsiniz. 2000’lerde sık sık gördüğümüz ve günümüze de gelen bir başka trend ise fileler, ipli detaylar ve cut out olarak adlandırılan dekolteler. Bu tarz detayları gardrobunuzda çok fazla değişiklik yapmadan sadece bir parça giysi ile bile uygulayabilirsiniz. Korse üstler, bele takılan zincirler, platform topuklar ve balon etekleri de günümüze yeniden gelen Y2K trendleri arasında sayabiliriz.

Tüm bu saydığımız trendlerin minimal ve zamansız bir tarza sahip olan kişiler için pek de uygun olmadığını düşünmek mümkün. Ancak giyinmenin eğlenceli bir aktiviteye ve bir tür kendini ifade biçimine dönüştüğünü söyleyebileceğimiz 2000’ler stilini minik detaylarla kendi tarzınıza uyarlayarak uygulayabilirsiniz.


Önerilen yazılar