Dior Erkeklerin Stilini Özetliyor

Dior’un yeni koleksiyonu, beyaz tişörtten smokine kadar modern bir erkeğin gardrobunda bulunması gereken tüm zamansız parçaları içeriyor.

Moda dediğimiz kavram bazen gereğinden fazla karmaşık olabiliyor. Eğer her trendi sıkı sıkıya takip eden ve bunları severek kendi tarzınıza uyarlamayı seven biriyseniz sorun yok. Ancak bu, her zaman, herkes için kolay ya da arzu edilen bir durum olmuyor; bu nedenle de bazı klasik ve modası asla geçmeyen parçalar hayat kurtarıcımız oluveriyor.

Ünlü Fransız modaevi Dior da tanıttığı en son hazır giyim koleksiyonunda bu felsefenin takipçisi oldu. Geçtiğimiz yıl modaevinin erkek giyim bölümünün başına geçen Kim Jones, Essentials adlı yeni kapsül koleksiyonunda, modern bir erkeğin elinin altında bulunması gereken temel parçaları eksiksiz bir biçimde sunuyor.

Bu 75 parçalık özel koleksiyonda, hafif kumaştan üretilmiş beyaz tişört de var, özel yünlü bir kumaştan dikilmiş şık smokin de. Her bir tasarımın ortak özelliğiyse Dior gibi bir modaevinden bekleyeceğiniz, her detayda gizli kalite düzeyi. Jones, koleksiyonu tasarlarken moda dünyasında on yıllardır edindiği deneyimi, yeteneklerini ve özellikle de sokak modasına olan yakınlığını Dior’un mirasıyla kusursuzca birleştirmeyi başarmış.

Her duruma uyum sağlayacak bir seçki olan koleksiyonda Dior baskılı kabarık montlar, kruvaze kaşmir paltolar, saf yün ceketler ve CD logolu kapüşonlu üstler yan yana geliyor. Ayrıca hem bilekli hem bileksiz spor ayakkabılar, cüzdanlar, postacı çantaları ve gümüş kol düğmeleri gibi aksesuarlar da yer alıyor.

Sofistike ve rahat silüetler gündüzden geceye her erkeğin şıklığını garantiliyor. Hem sokak modasına hem de lüks moda anlayışına dokunan koleksiyon böylece fazla resmi görünmeden klasik olmayı başarıyor.

 

 


Önerilen yazılar