Diyet Yapmadan Kilo Verin!

Hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle kalıcı olarak kilo verebilirsiniz. Fakat bunun için gerçekten kararlı ve istekli olmalısınız. Hazır mısınız?

Kilo vermek birçoğumuz için işkence haline gelmiş olabilir. Şimdiye kadar nice farklı diyet denemiş, spor salonlarına yüklüce miktarlarda para dökmüş olabilirsiniz. Oysa küçük farklılıklarla, rahatlıkla kilo verebileceğinizi biliyor musunuz?

Öncelikle yemek ve spor üzerinden ilerlememiz gerekirse, bu iki konuda kendinize güvenmiyorsanız, size bazı ufak tüyolar vereceğiz. Egzersiz, kilo verme yolunda hiç ummadığınız kadar etkilidir. Her sabah yapacağınız kısa bir yürüyüş veya evde yapacağınız basit hareketler, hem kendinizi dinç hissettirir hem de kaslarınızı çalıştıracağı için kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca kahvaltı yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Fakat öyle büyük, mükellef bir sofradan bahsetmiyoruz elbette. Her şeyin kararında olduğu ve mutlaka yeşilliğin bol olduğu bir kahvaltı, idealdir. Evde yapacağınız yemeklerde daha çok mevsim sebzelerini kullanmaya çalışın. Marul, havuç, karnıbahar ve brokoli gibi sebzeler, mutlaka dolabınızda bulunmalı.

Bir kahveseverseniz, şanslısınız. Günde bir bardak kafein almak ince kalmanızı sağlar. Unutmayın, metabolizmayı harekete geçiren kahve, bu etkisini üç saat devam ettirir. İlginç gelecek ama mutfak alışverişine çıkmadan önce de mutlaka bir şeyler atıştırın. Bu atıştıracağınız şey ise bir kurabiye yerine elma olabilir.

Son olarak mutfağa giriş saatinizi 20.00’den sonra sonlandırın. Geç yatanlar için biraz zor olabilir, ancak geç satlerde yemek yemek, kilo verme yolunda sizin karşınıza çıkabilecek en büyük düşmandır. İnanın bu ufak ama etkili adımlarla, kiloları çok daha kalıcı olarak vermeniz mümkün olacak.

sporyapmadan_02


Önerilen yazılar