MAKALE

Doğadan İlham Alan Organik Asimetri

Doğadan İlham Alan Organik Asimetri

İşte karşınızda Gem Dior koleksiyonunun kusursuz bir asimetriye sahip sıra dışı mücevher ve saat tasarımları!

Dior hem couture hem de mücevher tasarımlarında feminenliğin en güncel halini daima yakalamayı başaran bir marka. Geçtiğimiz hafta tanıttığı en yeni yüksek mücevher ve saat modelleri de bunun bir başka örneği oldu.

Dior Jewellery’nin kreatif direktörü Victoire de Castellane’ın imzasını taşıyan yüksek mücevher koleksiyonu, atölyelerin ustalık ve beceri seviyelerinin sınırlarının ne kadar geniş olabildiğini gösteren, asimetrik, çok boyutlu tasarımlardan oluşuyor. Castellane, Dior Gem adlı bu koleksiyonun stilini ‘soyut organik’ ve ‘organize karmaşa’ olarak tarif ediyor.

Doğa ve couture’ün ustalıklı bir uyumundan doğan bu parçaların ilham kaynağı ise Christian Dior’un ta kendisi. Haute couture koleksiyonlarının tasarım aşamasında kumaş parçalarını gelişigüzel şekilde kağıtlara tutturan; bunların yanına ise organik şekilli, yontulmamış değerli taşları ve madenleri yapıştıran Christian Dior, Castellane’a ilham vermiş.

Gem Dior koleksiyonu, yedi adet saat ile bileklik, yüzük ve küpe modelleri olmak üzere on bir mücevherden oluşuyor. Her biri asimetrik bir geometriye sahip tasarımlarda sarı ve beyaz altın ile rengarenk mine kaplamalar ve süs taşları bir araya geliyor.

Daha yakından baktığınızda ise bu tasarımları çok daha özel kılan detaylar fark ediliyor. Saatlerin kuralsız sekizgen kadranları ile esnek ve tokasız kordonları, bilekliklerin beyaz elmas dizisiyle süslenmiş eğimli uçları gibi.

Hem saatçilik sanatını hem de yüksek mücevher ustalığını bir araya getiren Gem Dior’un yüzü ise Cara Delevingne.


Önerilen yazılar