Dördü Bir Arada

Bovet’nin yeni modeli hem cep saati, hem kol saati hem kolye hem de masa saati olarak kullanılabiliyor.

Lüks saat markası Bovet’nin ünü tüm dünyaya en çok 19. yüzyılda ürettiği cep saatleri ile yayılmıştı. Kurulduğu 1822 yılından bu yana son derece özel, karmaşık ve bolca süslü saatlere imza atan marka, köklerine geri dönüş yapıp bir cep saati üretti. Ancak Virtuoso VII Retrograde Perpetual Calendar adlı saat modeli sadece bir cep saatinden çok daha fazlası, çünkü onu dilerseniz kol saati, dilerseniz kolye, dilerseniz de masa saati olarak kullanabiliyorsunuz.

Daha ilk bakışta birçok detayını fark edebileceğiniz bu saat, patenti Bovet’ye ait Amadéo kasaya sahip. Hiçbir alete gerek olmadan bir formdan diğerine dönüşebiliyor. Bu esneklik saatin ön ve arka yüzünden bulunan iki ayrı kadranıyla da ikiye katlanıyor.

Birinci kadranın merkezinde saat ve dakikayı gösteren daha ufak bir kadran, onun etrafında ise günleri gösteren sayıların bulunduğu bir halka yer alıyor. İkinci kadranın baş rolünde ise saatin zarif mekanizması bulunuyor.

Elle kurulan ve 5 günlük bir güç rezervine sahip olan saat yeşil, kırmızı ve mavi olmak üzere üç farklı renk ile 18 karatlık beyaz ya da kırmızı altın seçenekleri sunuluyor.

 


Önerilen yazılar