MAKALE

Dünya Günü’ne Yakışan En Çevreci Oteller

Dünya Günü’ne Yakışan En Çevreci Oteller

Seyahatlerinizde dünyadaki çevre dostu otelleri tercih ederek, siz de dünyanın daha yaşanabilir bir yer olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Yeryüzünün simgesel yaş günü ilan edilen Dünya Günü/Earth Day, her yıl 22 Nisan da çevresel sorunlara dikkat çekmek ve sürdürülebilir şehir anlayışı konusunda yeni yöntemler bulmak için tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Çevreyi korumanın ne kadar önemli olduğunun farkında olan bazı gezginler de bu yüzden gittikleri yerlerde, çevre dostu ve sürdürülebilir turizmi destekleyen yerlerde konaklamayı tercih ediyorlar. İşte biz de bu yaklaşıma destek verebileceğiniz en çevreci otelleri sizin için seçtik.

URBN Hotel Shanghai

Sürdürülebilir çevre anlayışı doğrultusunda tasarlanmış, ödüllü butik otel URBN Hotel Shanghai, eski bir ambar fabrikasının otele dönüştürülmesiyle ortaya çıkmış. Yerel üreticilerden alınmış geri dönüştürülebilir malzemelerin, tamamen organik ürünlerin ve enerji verimliliği yüksek teknolojilerin kullanıldığı otel, aynı zamanda minimalist ve çağdaş tasarım anlayışıyla, doğal çevreyle de oldukça uyumlu.

URBN Hotel Shanghai

URBN Hotel Shanghai

Tri Lanka

Sri Lanka’da Koggala Gölü’nün kenarında konumlanan ve 10 süit odasıyla misafirlerine hizmet veren Tri Lanka, yemyeşil terasları, yaşayan duvarları ve güneş enerjisiyle ısıtılan sıcak suları ile aynı zamanda gerçek bir şifa merkezi. Doğal çevreyle oldukça uyumlu bir biçimde inşa edilen otelin tüm odaları geri dönüştürülebilir ahşap ve yerel malzemeler kullanılarak tasarlanmış. Otelde ayrıca misafirlerin lüks bir konaklama deneyimi yaşayabilecekleri bir sonsuzluk havuzu, spa merkezi, yoga için ayrılmış bir ağaç köşk ve çeşitli yemek seçenekleri bulunuyor.

Tri Lanka

Tri Lanka

Casa Malca

Meksika’nın muhteşem denizi ve bembeyaz kumsallarıyla ünlü kenti Tulum’da 2014 yılında açılan Casa Malca, ülkenin en tarz sahibi otellerinden biri olarak kabul ediliyor. Yerel işçiler ve sanatçılar tarafından, tamamen doğal ve organik malzemeler kullanılarak inşa edilmiş olan otel, aynı zamanda kendi bahçesinde yetişen sebzelerden oluşan menüsüyle dikkat çeken restoranı ve dünya çapındaki çağdaş sanat koleksiyonuyla da ünlü.

Casa Malca

Casa Malca

Lapa Rios

Costa Rica’da, son derece lüks 17 bungalovuyla hizmet veren Lapa Rios, Pasifik Okyanusu manzaralı üç tepe üzerine kurulmuş. Diğerleri gibi sürdürülebilir turizm anlayışı doğrultusunda tasarlanan ekolojik otel, bölgeyi çevreleyen orman ve denizle de uyumlu bir mimariye sahip. Dünya çapında çok sayıda ödülü bulunan otelde konuklayan misafirler, tuz bazlı yüzme havuzu, spa olanakları ve açık havada hizmet veren Brisa Azul adlı dünya çapındaki ünlü restorandan yararlanabiliyor.

Lapa Rios

Lapa Rios

Song Saa

Geri dönüştürülebilir ahşap malzemelerle yerel işçiler tarafından inşa edilmiş Song Saa, Kamboçya’nın en gözde otelleri arasında. Odaların tasarımında dalgaların kıyıya vurduğu ağaç dallarının kullanıldığı, masaların eski balıkçı teknelerinden dönüştürülerek dizayn edildiği, ıskartaya çıkarılmış yağ bidonlarının muhteşem lambalara hayat verdiği otelde kaldığınız süre boyunca sadece eşsiz bir tatil yapmıyor; aynı zamanda Kamboçyalı ailelerin hayatlarında ne gibi değişiklikler yapabileceğiniz konusunda bilgi sahibi oluyor, okyanus yaşamını nasıl koruyabileceğinizi öğreniyorsunuz.


Önerilen yazılar